Smartfon w podróży dookoła świata

08.11.2012 14:13, aktual.: 08.11.2012 14:48

Dwójka blogerów, znanych w sieci jako Anna i Jakub Podróżniccy (Anna i Jakub Górniccy), postanowili tym razem wysłać w podróż… telefon, a konkretnie Samsunga Galaxy SII, który już nie jest im potrzebny. Telefon łączy się z siecią, robi niezłe zdjęcia i jeszcze działa, ale nie będzie szkoda, jeśli coś mu się w drodze stanie — to dostateczny powód dla Podróżnickich, aby wysłać go w świat.

Akcja nosi nazwę Phone Around The World. Pomysłodawcy chcą zebrać kilkadziesiąt osób z całego świata, które będą przesyłać telefon między sobą, z rąk do rąk. Osoba, u której wyląduje smartfon, będzie miała za zadanie pokazać, jak telefon otrzymała, nakręcić 90-sekundowy film One Cool Thing, opowiedzieć, co się będzie z telefonem działo dalej, oraz przez kilka dni meldować się gdzie popadnie, robić zdjęcia, publikować wpisy i co tylko przyjdzie osobie, która będzie w posiadaniu „podróżnika” do głowy. Potem należy go oczywiście podać dalej.

Obraz

Z zebranych materiałów złożony zostanie film, a może i coś jeszcze — zależy to tylko od fantazji blogerów. Pomysłodawcy stawiają nie tylko na technologię, ale też na spontaniczność. Już po kilku godzinach od opublikowania informacji o akcji zgłosiło się ponad 30 osób z całego świata chętnych do przyjęcia podróżnika. To było niesamowite, gdy nagle na naszym blogu pojawił się komentarz od osoby z Birmy, która chce telefon, a po paru minutach ktoś napisał, że rusza tam pociągiem z Moskwy. Tak tworzy się super łańcuszek osób, które wzajemnie będą przekazywać sobie telefon — mówił Jakub.

Pora na konkrety. O szczegółach akcji można przeczytać na blogu Podróżnickich oraz w biurze prasowym Samsunga, który nie mógł odmówić wsparcia akcji — w końcu w podróż jedzie Galaxy SII, do niedawna flagowy model koreańskiego producenta. Akcja nie ma określonej daty zakończenia — telefon wróci jak wróci, nie wcześniej i nie później. Jego podróż można śledzić na Facebooku Podróżnickich po polsku, na Facebooku akcji po angielsku. Kontakt z osobą, która aktualnie ma telefon, można nawiązać mailowo. Dziś urządzenie dotarło do Gruzji, potem jedzie do Dubaju, a potem… się zobaczy. Możliwości są nieograniczone, oby tylko bezpiecznie wrócił do domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)