Smash: metoda na darmowe udostępnianie plików dowolnej wielkości przez Internet

Smash: metoda na darmowe udostępnianie plików dowolnej wielkości przez Internet

Smash: metoda na darmowe udostępnianie plików dowolnej wielkości przez Internet
Oskar Ziomek
08.06.2018 17:55

Raz na jakiś czas chyba każdy internauta musi przesłać znajomemu czy współpracownikowi jakieś pliki. Nie ma problemu, gdy mowa jest o dokumentach lub pojedynczych zdjęciach, bo w tym przypadku wystarczy e-mail lub udostępnienie folderu na dysku sieciowym. Kłopot pojawia się, gdy wysłać trzeba spore archiwum czy dłuższy film w dobrej jakości. Wówczas jednak z pomocą przychodzą inne metody, takie jak na przykład popularna usługa WeTransfer.

Nie jest to jednak jedyna propozycja. Na rynku pojawiła się alternatywa, która ma w zanadrzu wiele zalet, by o klientów z WeTransfer powalczyć. Mowa o usłudze Smash, która pozwala udostępniać przez Internet pliki o dowolnym rozmiarze, ale nie jest to jedyna zaleta. Dodatkowymi jest na przykład możliwość personalizacji linków, strony pobierania oraz wygodne udostępnianie łącza nie tylko przez pocztę elektroniczną.

Obraz

Aby skorzystać z usługi, należy odwiedzić stronę Smash. Następnie wystarczy upuścić na ekran pliki, które mają zostać wysłane. Użytkownik ma na tym etapie możliwość prowadzenia kilku ciekawych, dodatkowych opcji. Dostęp do plików można zabezpieczyć hasłem, ustalić ograniczenie czasowe aktywności linka, a nawet spersonalizować hiperłącze. Ciekawostką jest możliwość zmiany wyglądu ekranu, na którego tle wyświetlana będzie możliwość pobrania pliku u adresata.

Obraz

Usługa pozwala przesyłać pliki dowolnej wielkości, jednak prędkość transferu dla tych powyżej 2 GB ma być ograniczana. Podczas testu czterogigabajtowy plik udało się jednak wysłać na serwer z prędkością około 30 Mb/s, a pobierać przy średniej prędkości około 50 Mb/s – w obydwu przypadkach ograniczeniem okazała się jednak prędkość lokalnego łącza.

Jeśli więc ograniczenia prędkości dla plików większych niż 2 GB rzeczywiście są nakładane, to ustalono jest wystarczająco wysoko, by w rozsądnym czasie podzielić się ze znajomymi nawet większymi archiwami. W szczegółach odnośnie płatnego planu (bo i taki jest dostępny) mówi się natomiast nie o sztucznym ograniczeniu prędkości, ale niższym priorytecie dla użytkowników korzystających z darmowej wersji. Warto dać usłudze szansę i wypróbować ją przy następnej okazji wysyłania plików znajomym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)