SMRecorder i PDFill PDF Tools Free - nowości w dobrychprogramach

SMRecorder i PDFill PDF Tools Free - nowości w dobrychprogramach

28.05.2011 18:31, aktualizacja: 29.05.2011 13:40

W tym tygodniu zawartość naszej bazy oprogramowania powiększyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwa najciekawsze naszym zdaniem programy, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Tym razem nasz wybór padł na aplikacje do przechwytywania sekwencji audio i wideo z komputera oraz wykonywania wielu operacji na dokumentach w formacie PDF.

Pierwszy z programów, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę SMRecorder. Jest to ciekawy i bezpłatny program do przechwytywania sekwencji audio i wideo z naszego komputera, kamerki internetowej lub mikrofonu. Z powodzeniem wykorzystywany on może być do tworzenia materiałów szkoleniowych, prezentacji oraz wideo-tutoriali. Program charakteryzuje się dużą prostotą obsługi i pomimo swoich małych rozmiarów oferuje całkiem spore możliwości. Z jego pomocą użytkownik zapisze sekwencję wideo z całego lub wybranej części obrazu, nagra dowolne dźwięki pochodzące z komputera lub mikrofonu, a także przechwyci obraz i dźwięk z kamerki internetowej. SMRecorder potrafi także wstawiać na zapisany obraz adnotacje w postaci grafiki, które posłużyć mogą jako dodatkowe instrukcje czy komentarze do nagrania.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest PDFill PDF Tools Free, będący bezpłatnym (również do celów komercyjnych) narzędziem, umożliwiającym m.in. łączenie wielu plików PDF w jeden, usuwanie wybranych stron, szyfrowanie i odszyfrowanie dokumentów, dodawanie stopki, nagłówka oraz znaków wodnych. Wyposażone ono zostało w bardzo prosty, wręcz ascetyczny interfejs graficzny. W oknie głównym programu znajdziemy kilkanaście przycisków, które po kliknięciu uruchamiają narzędzia odpowiedzialne za wykonywanie poszczególnych operacji. Poza wspomnianymi funkcjami dysponuje on również opcjami, pozwalającymi wygodnie tworzyć dokumenty PDF z plików graficznych (BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF i WMF), a także wyodrębniać do nich wybrane strony, konwertować pliki PS (PostScript) do formatu PDF oraz przechwytywać obrazy pochodzące ze skanera, kamerki internetowej i zapisywać je jako grafikę lub dokumenty PDF.

Najnowsza wersja programu SMRecorder dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Biuro -> Tworzenie prezentacji i demonstracji.

Aktualną wersję narzędzia PDFill PDF Tools Free znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Biuro -> Konwertery i generatory PDF.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)