Snake Rewind: duchowy następca węża już dostępny

Snake Rewind: duchowy następca węża już dostępny

Snake Rewind: duchowy następca węża już dostępny
Paweł Piskurewicz
14.05.2015 08:51, aktualizacja: 14.05.2015 09:15

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami dziś do sklepów mobilnych trafiła kontynuacja kultowej gry mobilnej Snake. Jej premiera zapewne przeszłaby bez większego echa gdyby nie fakt, że za jej stworzenie odpowiada Taneli Armanto autor pierwowzoru.

Gra oferuje nam 10 misji. Różnią się one wyglądem i konstrukcją planszy. Klasyczna, znana z pierwowzoru jest dostępna dopiero jako ostatnia. Aby przejść do kolejnej należy wykonać wszystkie misje na obecnej planszy. Jest też możliwość pójścia na skróty i skorzystania z mikropłatności. To kolejny element, który dopasowuje grę do dzisiejszych standardów. Płacić możemy nie tylko za szybsze wykonanie zadań, a co za tym idzie odblokowanie kolejnych misji, ale również dodatkowe ulepszenia. Walutą są owoce, które możemy zdobyć także podczas gry. Dzięki temu mikropłatność choć obecna, nie jest uciążliwa i niezbędna. O wiele bardziej irytują reklamy na początku każdej rozgrywki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Problemem w tego typu grach bywa sterowanie. Snake Rewind oferuje nam dwa tryby. Pierwszy, a zarazem domyślny opiera się na podzieleniu ekranu na cztery strefy odpowiadające za poruszanie w górę, dół, lewo i prawo. Ich rozmieszczenie nie jest jednak stałe i zależy od położenia węża. Linia góra/dół zawsze będzie przebiegała na wysokości jego głowy. Aby lepiej je wyczuć, warto włączyć w opcjach podpowiedzi w formie linii. Trzeba przyznać autorom, że wraz z wibracjami jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Drugi model sterowania oparto na gestach. Warto wspomnieć, że gra pozwala na zabawę w trybie poziomym jak i pionowym.

350136550996469697

Gdyby nie osoba autora Snake Rewind jawiłby się jako kolejny tytuł bazujący na pomyśle klasycznego węża. Tytuł udany, lepszy od większości dostępnym w sklepach mobilnych klonów, ale jednak w żaden sposób nie wybijający się ponad przeciętną. Jak się sprawuje Snake Rewind możecie sprawdzić sami pobierając grę w wersji dla systemów iOS, Android oraz Windows Phone. Dostępna jest za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)