Snapchat wkrótce pozwoli kupować fotografowane przedmioty

Snapchat wkrótce pozwoli kupować fotografowane przedmioty
Piotr Urbaniak

24.09.2018 19:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wartość giełdowa Snap Inc., firmy stojącej za aplikacją Snapchat, osiągnęła w tym miesiącu rekordowo niski pułap. Nic więc dziwnego, że korporacja poszukuje sposobów na odbicie się od dna. Najświeższy z nich to ogłoszenie partnerstwa z Amazonem, na mocy którego umożliwiony zostanie szybki zakup fotografowanych przedmiotów.

Jak wiadomo, Snapchat jest dość specyficznym komunikatorem, nastawionym głównie na przesyłanie zdjęć i filmów, które to po pewnym czasie – zadeklarowanym przez nadawcę – mogą zostać usunięte. Wkrótce jednak, dzięki partnerstwu z Amazonem, program zyska dodatkową funkcję, a mianowicie wspomnianą już możliwość szybkiego zakupu fotografowanych przedmiotów. Dokonując analizy porównawczej zawartości zdjęcia z bazą integratora sklepów, Snapchat zidentyfikuje towar, a następnie wyświetli stosowną listę ofert, oczywiście z Amazona.

Źródło: Snap Inc.
Źródło: Snap Inc.

Wystarczy tylko, że użytkownik przytrzyma palec na ekranie, wywołując tym samym odpowiednie menu wyboru. Krótko – proste i intuicyjne rozwiązanie.

Na ten moment nie wiadomo, czy Snap Inc. otrzyma prowizję tytułem sprzedanych przedmiotów, czy może wprowadza nowość jedynie w celu ratowania spadającej popularności swej aplikacji. Faktem natomiast jest, że – mając na uwadze profil statystycznego użytkownika Snapchata – pomysł ma szanse okazać się strzałem w dziesiątkę. Jedna koleżanka pozazdrości drugiej butów czy torebki i – mówiąc nieco kolokwialnie – interes ubity.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)