Sony aktualizuje urządzenia pierwszej edycji Z do Androida 4.4 KitKat

Strona głównaSony aktualizuje urządzenia pierwszej edycji Z do Androida 4.4 KitKat
22.05.2014 15:27
Sony aktualizuje urządzenia pierwszej edycji Z do Androida 4.4 KitKat
Redakcja
Redakcja

Firma Sony właśnie rozpoczęła aktualizację niektórych starszych urządzeń flagowych do Androida 4.4 KitKat. Choć system ten pojawił się na rynku jesienią zeszłego roku, nadal większość sprzętu nie działa pod jego kontrolą. O ile tańsze lub produkowane przez mniej znane firmy urządzenia w ogóle nie mogą liczyć na jakiekolwiek aktualizacje, o tyle te tworzone przez znane marki mają takie szanse. Sony postanowiło dostarczyć KitKata do Xperii Z, ZL, ZR a także tabletu Xperia Tablet Z.

350108470164547521

Podstawowa zmiana jaką otrzymają użytkownicy to oczywiście system bazowy w formie Androida 4.4 KitKat. Niesie on ze sobą usprawnienia wydajności, a także pewne zmiany dotyczące interfejsu, jak chociażby przezroczyste tło pod przyciskami ekranowymi, czy pełnoekranowy tryb immersyjny. Jeżeli sądzicie, że spróbujecie środowiska uruchomieniowego ART, to niestety musimy was zawieść – producent, podobnie jak i większość konkurencji, nie oferuje tego w swoim oryginalnym oprogramowaniu. Inne zmiany dotyczą już samych produktów Sony: nowy interfejs znany z konsoli PlayStation 4, te same animacje startowe i tapety. Producent zmienił także pasek statusu i menu szybkich ustawień, które stały się konfigurowalne.

Inne zmiany to aktualizacje dla wbudowanych aplikacji. Ta od wysyłania wiadomości zyskała wsparcie dla emotikon Emoji oraz pewne korekty w wyglądzie. Klient e-mail powinien być wygodniejszy w obsłudze i przeglądaniu dużej ilości treści. Debiutuje tu również Smart Social Camera do obsługi aparatu znana z nowszych modeli Z1, a także tryb STAMINA do oszczędzania baterii pozwalający na dłuższą pracę bez ładowania. Pozostałe zmiany obejmują pomniejsze aktualizacje w innych aplikacjach takich jak WALKMAN, galeria do wyświetlania zdjęć, a także odtwarzacz filmów.

Aktualizacja jest udostępniana za pomocą mechanizmu OTA, a więc bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Użytkownicy posiadający urządzenia z pierwszej serii Z mogą już poprzez ustawienia sprawdzać dostępność aktualizacji. Ich pojawienie się i możliwość wykonania aktualizacji może zająć do kilku dni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)