Sony Entertainment Network — cała rozrywka w jednym miejscu

Sony Entertainment Network — cała rozrywka w jednym miejscu

01.09.2011 16:08

Firma Sony ogłosiła konsolidację swoich usług rozrywkowych. Od dziś wszystkie serwisy związane z grami, muzyką i filmami będą znajdowały się pod szyldem Sony Entertainment Network.

Usługę zaprezentował w Berlinie Kazuo Hirai, szef działu firmy Sony odpowiedzialnego za produkty i usługi konsumenckie, i prawdopodobnie kolejny CEO firmy. Pod szyldem SEN znalazły się PlayStation Network, Video Unlimited i Music Unlimited — usługa znana wcześniej jako Qriocity. Firma planuje zintegrować SEN z cała gamą swoich produktów, więc zapewne już niedługo dostęp do SEN będzie można uzyskać z konsoli, telewizora, telefonu, odtwarzacza przenośnego, kamery czy czytnika książek elektronicznych. Sony posiada mnóstwo własnych materiałów muzycznych i filmowych, ale nie zamierza ograniczać się do serwowania jedynie własnych treści za pośrednictwem SEN. Partnerami Sony już zostali Netflix, Hulu Plus, Pandora, Picasa i wielu innych.

Warto zaznaczyć, że podobne ruchy widać również ze strony Microsoftu. Firma z Redmond pracuje nad zgromadzeniem wszystkich swoich usług rozrywkowych pod jedną marką. Dodatkowo, jeśli wierzyć plotkom, konto użytkownika Windows 8 ma być powiązane z Live ID, które używane jest również do logowania do Xbox Live.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)