Sony i ZTE mogą rozpocząć tworzenie urządzeń z Windows Phone

ZTE Tania
ZTE Tania

02.01.2014 15:21, aktual.: 02.01.2014 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje The Information, Microsoft i Sony prowadzą rozmowy odnośnie produkcji urządzeń z Windows Phone przez japońskiego giganta. Swój powrót do mobilnych okienek planuje również ZTE, chiński producent elektroniki, dobrze znany w naszym kraju.

Prototyp Sony Ericsson Jolie
Prototyp Sony Ericsson Jolie

Sony dla większości osób nie wiąże się zupełnie z systemem Windows Phone. Nic bardziej mylnego. W roku 2010, podczas prezentacji Windows Phone, Sony było jednym z partnerów nowej odsłony mobilnych okienek. Dopiero później wycofało się z tej inicjatywy, a nawet oficjalnie przyznało, że Windows Phone nie jest wart zainteresowania. Jednakże jakiś czas później do sieci wyciekły zdjęcia i filmy prezentujące prototyp urządzenia pracującego pod kontrolą Windows Phone 7. Omawiany model nosił nazwę Jolie i wyróżniał się wysuwaną fizyczną klawiaturą. Niedoszły prototyp (wówczas jeszcze jako Sony Ericsson) można było kupić na portalu aukcyjnym. Nowy smartfon od Sony ma być tworzony jako część serii Vaio.

ZTE Tania
ZTE Tania

ZTE już miało swoją przygodę z Windows Phone 7 (dokładniej od wydania wersji 7.5). Swego czasu wypuszczono dwa modele pracujące na mobilnym systemie od Microsoftu. ZTE Tania i Orbit nie były hitami sprzedaży i chińska firma wycofał się z tworzenia kolejnych smartfonów z tej linii.

Obaj producenci czekać mają na premierę wersji Windows Phone 8.1. Aktualizacja ma wnieść wiele nowości i ulepszeń, ale przede wszystkim jest szansa na zniesienie opłat licencyjnych pobieranych od twórców urządzeń. Kolejne firmy OEM wniosą urozmaicenie na rynku Windows Phone zdominowanym przez Nokię (obecnie 92% smartfonów z systemem od Microsoftu pochodzi od Finów). Rok 2014 zapowiada się coraz ciekawiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)