Sony kupuje Gaikai, będą gry z chmury na konsolach i nie tylko

Sony kupuje Gaikai, będą gry z chmury na konsolach i nie tylko

02.07.2012 09:56

Od dawna po cichu mówiło się, że Sony miał zamiar zainwestować w jedną z usług strumieniowania gier z chmury na różnorakie urządzenia i oto ziściło się — japoński gigant wykupi wszystkie udziały Gaikai. Ambitny ruch kosztował będzie Sony 380 milionów dolarów.

Łącząc możliwości Gaikai, w tym siłę technologiczną rozwiązania i talenty jego inżynierów, z obszerną znajomością platform do gier oraz doświadczeniem Sony Computer Entertainment, zapewnimy użytkownikom niespotykaną rozrywkę z chmury — zapowiada szef SCE Andrew House. Sony liczy oczywiście teraz na to, że zdominuje przyszłościowy wirtualny rynek, na co ma naprawdę spore szanse.

Na bazie pozyskanej technologii oraz infrastruktury firmy Gaikai Japończycy uruchomią własną usługę, która rozciągnięta zostanie na wszelkie urządzenia z dostępem do Internetu, w tym naturalnie najnowsze konsole marki PlayStation. Nie wiadomo na razie jak sytuacja wpłynie na współpracę z LG, a także Samsungiem w temacie multimedialnych odbiorników telewizyjnych. Zanim transakcja zostanie sfinalizowana, obie zainteresowane strony czeka jeszcze trochę papierkowej roboty, ale nic nie powinno stanąć na drodze, by przeprowadzić ją do końca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)