Sony o swoich goglach wirtualnej rzeczywistości: już nie Projekt Morfeusz lecz PlayStation VR

Sony o swoich goglach wirtualnej rzeczywistości: już nie Projekt Morfeusz lecz PlayStation VR

Sony o swoich goglach wirtualnej rzeczywistości: już nie Projekt Morfeusz lecz PlayStation VR
16.09.2015 13:50

Sony przedstawiło oficjalną nazwę swoich gogli do wirtualnej rzeczywistości. Rozwijane dotąd pod nazwą Projekt Morfeusz urządzenie nosić będzie nazwę PlayStation VR (PS VR). Japończycy przedstawili także nieco nowych informacji o swoich goglach, które zapewne znacznie zwiększą zainteresowanie konsolą PlayStation 4.

Tak więc PlayStation VR będzie korzystał z własnego procesora, wbudowanego w gogle i wykorzysta wyświetlacz OLED o przekątnej 5,7”, podzielony na dwa obszary 960×1080 pikseli, z polem widzenia na oko o szerokości 100 stopni. Częstotliwości odświeżania obrazu wyniosą, w zależności od gry 90 i 120 Hz. Śledzenie ruchów głowy jest możliwe dzięki żyroskopowi, akcelerometrowi oraz dziewięciu diodom, których światło ma być obserwowane przez kamerkę konsoli. Mówi się też o specjalnie rozwijanym dla gogli systemowi dźwięku przestrzennego, uwzględniającym ruchy głowy gracza.

Sony wspomniało też o demach dla PlayStation VR, wśród których znalazło się Final Fantasy XIV. Niestety daty premiery urządzenia, ani też jego ceny nie podano – wiemy tylko tyle, że powinniśmy się go spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)