Sony pewne zabezpieczeń PlayStation Vita

22.02.2012 14:47, aktual.: 22.02.2012 15:21

Europejska premiera konsoli PlayStation Vita za nami, wiele salonów już od północy prowadziło sprzedaż nowej przenośnej zabawki. Sony nie zapomniało przy okazji ogłosić wszem wobec, że firma dołożyła wszelkich starań, by jej urządzenie odporne było na próby złamania — w rezultacie prowadzące do uruchamiania pirackich kopii gier.

Jak podkreśla Scott Rohde z Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, kwestia odpowiednich zabezpieczeń leżała u samych podstaw projektowania nowego multimedialnego urządzenia. Sporą nauczkę wyciągnięto z historii PlayStation Portable, które zostało złamane w zaledwie kilka miesięcy od premiery rynkowej i następnie wielokrotnie próbowano je „załatać”. Obok między innymi planu regularnego wypuszczania aktualizacji oprogramowania wewnętrznego PS Vita, blokującego ewentualne dziury od strony systemowej, producent dumny jest ze specjalnych kart z grami, przygotowanymi wyłącznie z myślą o tej konsoli. Każda to ponoć orzech nie do zgryzienia dla piratów. Przypomnijmy, że także dodatkowe dane, a w tym te konta SEN, powiązane są z zaprojektowanymi do tego celu nośnikami nabywanymi osobno.

Środowisko graczy zareagowało szybko. Pojawiły się głosy, że złamanie PlayStation Vita to i tak tylko kwestia czasu, a wprowadzenie nowego formatu kart pamięci stanowi ruch czysto biznesowy, mający zmusić konsumentów do zakupu drogich rozwiązań autorskich wytwórcy. Do atmosfery niezadowolenia dokłada się brak wieści o europejskiej wersji programu UMD Passport zapoczątkowanego w Japonii, a umożliwiającego za niewielką opłatą przeniesienie posiadanych gier z PSP na nośniku UMD do nowego systemu. Wiadomo już, że Amerykanie tego nie uświadczą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)