Sony PlayMemories — z czym to się je?

Sony PlayMemories — z czym to się je?

08.02.2012 12:39

Na tegorocznych targach CES Sony zaprezentował własną wersję usług w chmurze dla klientów — PlayMemories — która ma umożliwić zarządzanie i przesyłanie materiałów multimedialnych między PlayStation 3, smartfonami, tabletami, laptopami i innymi urządzeniami. Do szczegółów dotyczących działania usługi dotarł blog Andriasang.com, na którym znalazły się nawet zrzuty ekranu niewydanych jeszcze aplikacji multimedialnych firmy Sony. Usługa PlayMemories jest podzielona na dysk w chmurze — PlayMemories Online — i aplikacje dostępne dla urządzeń Sony — PlayMemories Home, PlayMemories Mobile i PlayMemories Studio dla PlayStation 3.

PlayMemories Studio dla konsoli PlayStation 3 to ciekawa aplikacja, dzieki której można zarządzać i edytować zdjęcia i filmy przechowywane na zewnętrznym dysku lub na aparacie. Aplikacja ukaże się wiosną i będzie dostępna jej 30-dniowa wersja próbna. Sony postarał się umożliwić pracę z materiałami multimedialnymi z wykorzystaniem kontrolera do konsoli, ale na razie jeszcze nie wiadomo jak ten sprzęt sprawdzi się w retuszu lub montażu.

PlayMemories Home i Mobile mają być darmowe. Wersja Home będzie dostarczana z każdym aparatem i konsumencką kamerą firmy Sony, z kolei aplikacje mobilne dla iOS i Androida będzie można pobrać z odpowiadających platformom sklepów z aplikacjami. PlayMemories Home pozwoli na katalogowanie, edycję i udostępnianie na usługach społecznościowych zdjęć i filmów. Oczywiście wszystkie aplikacje synchronizują zdjęcia z PlayMemories Online.

Więcej o tych programach dowiemy się zapewne podczas konferencji CP+, której motywem przewodnim są technologie przechwytywania i przechowywania obrazu. Sony wyraźnie aspiruje tutaj do miana konkurenta Apple'a, z tą różnicą, że głównym narzędziem użytkownika PlayMemories będzie pełnoprawny aparat fotograficzny lub kamera, a nie smartfon, jak ma to miejsce w przypadku iCloud. Zapowiada się ciekawie, zobaczymy czy się przyjmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)