Sony (ponownie) padło ofiarą hakerów

Sony (ponownie) padło ofiarą hakerów

Wojciech Cybulski
03.06.2011 03:44, aktualizacja: 23.09.2011 13:47

Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku tygodni serwery Sony padły ofiarą hakerów - informuje Engadget. Tym razem cyberprzestępcy wykradli dane należące do 1 miliona użytkowników.

Wygląda na to, że hakerzy z całego świata za punkt honoru obrali sobie ośmieszenie japońskiego giganta elektroniki użytkowej. Inaczej bowiem nie można nazwać serii udanych ataków, którym w ostatnim czasie ulega Sony. Tym razem łupem cyberprzestępców padł serwis SonyPictures.com, z którego skradziono dane ponad 1 miliona użytkowników. Jeżeli wszystkie informacje dotyczące ataku są prawdziwe, to ponownie wykorzystano lukę SQL Injection i kilka gotowych narzędzi hakerskich. Co więcej, hakerzy twierdzą, że dane użytkowników do których udało im się dotrzeć, nie były w żaden sposób zabezpieczone. Wszystkie informacje miały zostać zapisane w formacie tekstowym i nie były szyfrowane. Zdaniem większości specjalistów od zabezpieczeń takie praktyki są uważane za niedopuszczalne. Jak by tego było mało, atakującym udało się zdobyć również 75 tysięcy kodów dostępowych do materiałów zgromadzonych w serwisie oraz 3,5 miliona specjalnych kuponów.

Sony ma teraz ciężki orzech do zgryzienia - jak w krótkim czasie uszczelnić wiele niezależnych od siebie systemów informatycznych. Warto bowiem wiedzieć, że różne serwisy i usługi japońskiej korporacji są zarządzane w sposób autonomiczny, co odpowiada podziałowi firmy na wiele działów, filii regionalnych i spółek joint venture. Mamy nadzieje, że stratedzy Sony znajdą wyjście z tej trudnej sytuacji i ostatecznie położą kres fali ataków hakerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)