Sony przed świętami dobije przenośną Vitę – w listopadzie zadebiutuje PlayStation TV

Sony przed świętami dobije przenośną Vitę – w listopadzie zadebiutuje PlayStation TV22.09.2014 17:55

Chociaż oficjalnie Sony nie przyznaje się do porzucenia następczyni PSP, czyli Vity, brak promocji zmyślnego przenośnego sprzętu podczas największych i najważniejszych imprez branżowych nie pozostawiał wiele do myślenia. Zainteresowanie kieszonkową konsolką do grania może do tego jeszcze niebawem zmaleć, bowiem na 14 listopada zapowiedziano europejską premierę PlayStation TV, swoistej przystawki do telewizora.

PlayStation TV out now in Europe! #PlayStationGC

Tym samym równo z rocznym poślizgiem dostaniemy niewielkie urządzenie od 12 miesięcy dostępne już w Japonii. Mieszcząca się w dłoni mini-konsolka umożliwi uruchamianie na ekranie telewizora setek gier stworzonych z myślą o PS Vita, ale to namiastka funkcjonalności. Do tego dochodzi emulacja PSP i PSOne, a poza tym otrzymamy po prostu bardzo przenośne centrum multimedialne, które da pobawić się w przesyłanie gier uruchomionych na PlayStation 4 na ekran innego telewizora w domu. Kiedy główny odbiornik okupuje rodzina, z DualShockiem 4 po prostu idzie się rozgrywkę kontynuować gdzie indziej, bo tak jak Vita, PSTV potrafi strumieniować obraz z PS4.

Sprzęt wyceniono w Europie na niecałe 100 euro, a w zestawie znajdziemy kod na trzy gry do pobrania za darmo: Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra oraz OllieOllie. Na karcie pamięci z początku przyoszczędzimy, gdyż PlayStation TV oferuje 1GB na dane. Pełna lista obsługiwanych w momencie premiery tytułów jest dość spora, ale z powodów technicznych nie wszystkie pozycje z Vity będą kompatybilne z nowym wymysłem Sony. Należy też pamiętać, że oryginalny system nie generował grafiki nawet w standardowym HD, a co dopiero 1080p. Konsolom nowej generacji plastikowa skrzyneczka nie zagrozi.

W sumie nawet nie było takiego planu, ponieważ PSTV promowane jest bardziej jako coś wydawane z myślą o nadchodzącej usłudze telewizyjnej Sony i pozycjonowane raczej jako konkurencja do multimedialnych dekoderów TV oraz wielofunkcyjnych skrzynek na Androidzie. Do końca tego roku w Stanach Zjednoczonych ma wystartować internetowe przedsięwzięcie, które wspiera już chociażby Viacom (mi.n MTV, Nickelodeon), a lista partnerów dostarczających treści multimedialne stale ponoć rośnie. PlayStation Vita tymczasem coraz częściej ochoczo zbiera kurz na półkach, ustąpiwszy miejsca tabletom oraz potężnym smartfonom... Kiedy ostatni raz mieliście swą kieszonsolkę w dłoniach?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)