Sony SmartWatch 2 dostępny w polskich sklepach

Sony SmartWatch 2 dostępny w polskich sklepach

Sony SmartWatch 2 dostępny w polskich sklepach
Marcin Wilk
15.10.2013 15:36

Sony oficjalnie poinformowało o rozpoczęciu sprzedaży na polskim rynku najnowszego zegarka SmartWarch 2 z systemem Google Android. Sprzęt zadebiutował w sieciach handlowych Euro Net, Media Expert, a także Komputronik i Sferis w cenie od 650 do 730 złotych w zależności od rodzaju paska. Można go również nabyć w zestawie ze smartfonem Sony Xperia Z1 w cenie 2999 złotych.

Obraz

Ten zegarek to przede wszystkim akcesorium rozszerzające możliwości urządzeń mobilnych z systemem Android. Bezprzewodowa komunikacja pozwala na szybkie sprawdzenie wiadomości tekstowych, odbiór maili i przeglądanie treści napływających z portali społecznościowych. Pozwala również na obsługę połączeń telefonicznych, dokładnie na odbieranie, odrzucanie, wyciszanie i zmianę głośności podczas rozmowy. Oprócz tego urządzenie może być wykorzystywane jako budzik, stoper, latarka i kompas.

Możliwości urządzenia są oczywiście znacznie większe dzięki dostępowi do Google Play, z którego można zainstalować wiele dodatkowych aplikacji. Z pewnością przyda się wszystkim aktywnym sportowo użytkownikom, korzystających na co dzień z dedykowanych narzędzi takich jak Endomondo. SmartWatch może posłużyć także jako pilot, gdyż zapewnia szybki dostęp do odtwarzaczy muzycznych, dzięki któremu bez konieczności sięgania po smartfona lub tablet będzie można obsłużyć dostępne multimedia.

SmartWatch 2 oprócz komunikacji poprzez Bluetooth 3.0 obsługuje bezprzewodową łączność NFC. Technologia ta między innymi pozwala na szybkie sparowanie zegarka z innymi urządzeniami, czy też na obsługę płatności zbliżeniowych. Szkoda tylko, że sprzęt nie jest w stanie naładować się bez podłączania kabla microUSB.

Zegarek z ekranem 1,6 cala wyświetlającym obraz o rozdzielczości 220×176 pikseli, ma wymiary 42×9×41 milimetrów i waży z paskiem 122,5 gramów. Producent podaje, że czas pracy na baterii przy typowym wykorzystywaniu (z powiadomieniami z telefonu) wyniesie około 3-4 dni, a z ograniczeniami (pewnie sam zegarek) 7 dni. Obudowa urządzenia jest wodoszczelna, spełnia wymagania certyfikatu IP57. Sprzęt jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Google Android i wersji 4.0 i nowszych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)