WindowsArchiwumProgramy archiwalneSpikit
Spikit ikona

Spikit1.9.4.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Spikit to program komputerowy wykorzystujący mowę do sterowania komputerem osobistym. Aplikacja rozpoznaje polecenia głosowe wydawane w języku polskim i posiada niespotykane nigdzie indziej możliwości konfiguracyjne. Program docenią więc przede wszystkim pasjonaci nowych technologii.

Dzięki Spikit każdy może pozwolić sobie na bezdotykową pracę z komputerem i wykonywać większość codziennych zadań za pomocą własnoręcznie wprowadzonych komend głosowych (lub tych dostarczonych razem z programem). Gdy tylko program usłyszy naszą mowę, wyszuka w niej wcześniej ustalone polecenia i podejmie odpowiednie czynności związane z obsługą komputera np. poruszy kursorem myszki, naciśnie wybrany skrót klawiszowy, wpisze w odpowiednim miejscu ustalony wcześniej tekst albo uruchomi zainstalowane programy. Program współpracuje z dostawcą wyszukiwania DuckDuckGo i oferuje możliwość głosowego wyszukiwania z poziomu dowolnej aplikacji (tzw. komendy !Bang). Spikit posiada również zaawansowane możliwości dyktowania, zarówno za pomocą sieciowego modułu rozpoznawania mowy jak i lokalnego Słownika. Warto zwrócić uwagę na to, że Spikit na bieżąco monitoruje położenie okien i kontrolek na ekranie komputera. Dzięki temu mamy możliwość nawigowania kursorem myszki po ekranie komputera przez zwykłe wypowiadanie nazw tych elementów (np. ikon), na które w danej chwili spoglądamy.

Jak zapewnia producent, dzięki unikalnemu mechanizmowi zapisu listy komend, wyjątkowej budowie i bogactwie funkcji, Spikit daje możliwość zmiany najstarszego nawet zestawu PC w nowoczesne, multimedialne centrum rozrywki sterowane głosem, a odpowiednio skomponowany zestaw poleceń głosowych umożliwia pełne wykorzystanie komputera w pracy biurowej.

W program wbudowany został syntezator mowy współpracujący z dostępnymi na rynku głosami zgodnymi z interfejsem SAPI. Gdy włączony, może powtarzać komunikaty programu, rozpoznawane polecenia lub przypisane do poleceń indywidualne odpowiedzi użytkownika. Spikit oferuje także swoim użytkownikom proste API, dzięki któremu możliwe jest nawiązanie komunikacji z programem i przekierowanie rozpoznanej mowy do własnych aplikacji. Dzięki temu każdy, kto posiada podstawową wiedzę z zakresu programowania może utworzyć na bazie programu Spikit swojego unikalnego asystenta głosowego lub np. sterować automatyką w domu.

Ograniczenia w bezpłatnej wersji

Bezpłatna wersja programu Spikit posiada wszystkie możliwości swego płatnego odpowiednika i może być wykorzystywana przez dowolnie długi czas. Program błyskawicznie rozpoznaje komendy głosowe wydawane przez użytkownika i oferuje zaawansowane funkcje dyktowania. W wersji bezpłatnej Spikit realizuje wszystkie wskazane czynności z drobnym opóźnieniem, losowym dla każdego wydanego polecenia. Opóźnienie to mieści się w granicach do 3 sekund. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.

Uwaga!

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.142 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań22 886
Data aktualizacji14 lis 2014
Rozmiar pliku63.94 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Spikit ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (4)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (171)