Spikit ikona

Spikit1.9.4.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Spikit to program komputerowy wykorzystujący mowę do sterowania komputerem osobistym. Aplikacja rozpoznaje polecenia głosowe wydawane w języku polskim i posiada niespotykane nigdzie indziej możliwości konfiguracyjne. Program docenią więc przede wszystkim pasjonaci nowych technologii.

Dzięki Spikit każdy może pozwolić sobie na bezdotykową pracę z komputerem i wykonywać większość codziennych zadań za pomocą własnoręcznie wprowadzonych komend głosowych (lub tych dostarczonych razem z programem). Gdy tylko program usłyszy naszą mowę, wyszuka w niej wcześniej ustalone polecenia i podejmie odpowiednie czynności związane z obsługą komputera np. poruszy kursorem myszki, naciśnie wybrany skrót klawiszowy, wpisze w odpowiednim miejscu ustalony wcześniej tekst albo uruchomi zainstalowane programy. Program współpracuje z dostawcą wyszukiwania DuckDuckGo i oferuje możliwość głosowego wyszukiwania z poziomu dowolnej aplikacji (tzw. komendy !Bang). Spikit posiada również zaawansowane możliwości dyktowania, zarówno za pomocą sieciowego modułu rozpoznawania mowy jak i lokalnego Słownika. Warto zwrócić uwagę na to, że Spikit na bieżąco monitoruje położenie okien i kontrolek na ekranie komputera. Dzięki temu mamy możliwość nawigowania kursorem myszki po ekranie komputera przez zwykłe wypowiadanie nazw tych elementów (np. ikon), na które w danej chwili spoglądamy.

Jak zapewnia producent, dzięki unikalnemu mechanizmowi zapisu listy komend, wyjątkowej budowie i bogactwie funkcji, Spikit daje możliwość zmiany najstarszego nawet zestawu PC w nowoczesne, multimedialne centrum rozrywki sterowane głosem, a odpowiednio skomponowany zestaw poleceń głosowych umożliwia pełne wykorzystanie komputera w pracy biurowej.

W program wbudowany został syntezator mowy współpracujący z dostępnymi na rynku głosami zgodnymi z interfejsem SAPI. Gdy włączony, może powtarzać komunikaty programu, rozpoznawane polecenia lub przypisane do poleceń indywidualne odpowiedzi użytkownika. Spikit oferuje także swoim użytkownikom proste API, dzięki któremu możliwe jest nawiązanie komunikacji z programem i przekierowanie rozpoznanej mowy do własnych aplikacji. Dzięki temu każdy, kto posiada podstawową wiedzę z zakresu programowania może utworzyć na bazie programu Spikit swojego unikalnego asystenta głosowego lub np. sterować automatyką w domu.

Ograniczenia w bezpłatnej wersji

Bezpłatna wersja programu Spikit posiada wszystkie możliwości swego płatnego odpowiednika i może być wykorzystywana przez dowolnie długi czas. Program błyskawicznie rozpoznaje komendy głosowe wydawane przez użytkownika i oferuje zaawansowane funkcje dyktowania. W wersji bezpłatnej Spikit realizuje wszystkie wskazane czynności z drobnym opóźnieniem, losowym dla każdego wydanego polecenia. Opóźnienie to mieści się w granicach do 3 sekund. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.

Uwaga!

Udostępnij
Spikit 1.9.4.0wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.142 oceny
Liczba pobrań22 132
Data aktualizacji14 lis 2014
Rozmiar pliku63.94 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Spikit ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (4)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (169)