Spokojnie, Microsoft nie zaktualizuje OneNote'a bez twojej wiedzy

Spokojnie, Microsoft nie zaktualizuje OneNote'a bez twojej wiedzy

24.04.2018 15:12, aktual.: 24.04.2018 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu informowaliśmy, że Microsoft zrezygnuje z jednej z wersji programu do notowania – OneNote 2016. Jeśli jednak ktoś nie chce przesiadać się na bardziej nowoczesną aplikację, będzie miał taką możliwość. Microsoft nie będzie wymuszał aktualizacji nawet przy instalacji nowego Office'a 2019.

Od wydania pakietu Office 2019, planowanego na ten rok, uniwersalna aplikacja OneNote dla Windowsa 10 domyślnie jego częścią. Choć ma wiele zalet, jak nowy mechanizm synchronizacji notatek, brakuje jej względem „klasycznego” OneNote 2016 niektórych funkcji, jak tworzenie lokalnych notesów czy zaawansowana obsługa pisma odręcznego. Na szczęście użytkownicy nie będą zmuszani do aktualizacji swojego ulubionego programu do notowania, co wyjaśnia FAQ.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas instalacji Office'a 2019 lub programów z Office 365 OneNote 2016 zostanie zachowany, jeśli instalator znajdzie go w systemie. W zasadzie wystarczy, że uruchomimy OneNote 2016 tylko raz. Klasyczna aplikacja zostanie zachowana i użytkownik nie powinien zauważyć żadnych zmian.

Instalator będzie sprawdzał trzy czynniki, mogące oznaczać, że w systemie był zainstalowany starszy OneNote. Pierwszym z nich jest wpis w rejestrze, informujący o pierwszym uruchomieniu OneNote 2016 na koncie danego użytkownika. Po drugie, instalator sprawdzi, czy w folderze domowym dowolnego z użytkowników komputera znajduje się folder OneNote Notebooks, zawierający lokalne notesy – aplikacja uniwersalna ich nie obsłuży. Jeśli chcemy otworzyć je w nowszej wersji, trzeba przenieść je na OneDrive. Po trzecie, jeśli z komputera został wysłany komunikat do Office Updatera (będzie wymagać Office 365 z czerwca 2018) o uruchomieniu OneNote 2016 na tym komputerze.

Jeśli którykolwiek z powyższych warunków zostanie spełniony, instalator zostawi OneNote 2016 i nie zamieni go na aplikację uniwersalną. Jeśli zaś na komputerze nie było wcześniej OneNote'a, zainstalowana zostanie aplikacja uniwersalna, czyli OneNote dla Windowsa 10.

Dwóch wersji można bez problemu używać równolegle. Aplikacje zapisują notesy w różnych miejscach, ale można je synchronizować. Mamy więc możliwość sprawdzać, czy nowocześniejszy OneNote dla Windowsa 10 rozwija się w dobrym kierunku. W styczniu 2020 roku wsparcie dla OneNote 2016 zostanie zakończone i w końcu przyjdzie czas na „przesiadkę”.

Microsoft zapowiedział także, że niebawem udostępni OneNote 2016 do pobrania jako samodzielny program. Jeśli zaś ktoś chce sprawdzić możliwości nowocześniejszego OneNote na starszym systemie, może skorzystać z OneNote Online.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)