Spotify: całkowicie nowa aplikacja dla darmowych kont. Interfejs nie zachwyca

Spotify: całkowicie nowa aplikacja dla darmowych kont. Interfejs nie zachwyca

Spotify: całkowicie nowa aplikacja dla darmowych kont. Interfejs nie zachwyca
18.04.2018 14:25

Spotify zamierza znieść część ograniczeń na darmowych kontach. W założeniach ten ruch ma zachęcić do przejścia na konto premium, pokazując więcej korzyści z posiadania płatnej wersji usługi. Niestety, użytkownicy darmowej wersji mogą otrzymać aplikację z gorszym interfejsem.

Firma planuje wprowadzić odnowioną aplikację, która będzie uwzględniać zmiany w darmowych kontach. Jak donosi The Verge, wybrani użytkownicy zostali włączeni do testów nowej aplikacji i mogą już korzystać z przebudowanego wyglądu, który pojawił się zarówno w wersji na Androida oraz iOS-a.

Zmieniony został prawie cały interfejs użytkownika. Aplikacja otrzymała nowy widok list odtwarzania, ekranu wyszukiwania i przeprojektowany dolny pasek z szybkim dostępem do wybranych funkcji. W oczy rzuca się zwłaszcza zmieniony ekran wyszukiwarki, który prezentuje się po prostu słabo, jak uboższa edycja ekranu Przeglądaj. Spotify postawiło na proste kolorowe kafelki, które nie zachowują spójności z resztą interfejsu aplikacji oraz zapewniają dostęp tylko do podstawowego podziału. Z kolei ekran Przeglądaj został usunięty.

źródło: The Verge
źródło: The Verge

Zniknął ponadto przycisk Radio, samej funkcji również nie ma w aplikacji. Na pasku znalazł się jeszcze duży przycisk zachęcający do przejścia na edycję Premium. Nowy jest również ekran odtwarzania, w którym całe tło wypełnione jest grafiką albumu.

Warto zauważyć, że część ograniczeń darmowego konta zostanie zniesiona, ale w zamian użytkownicy otrzymują gorszą wersję aplikacji. Czyżby to możliwość korzystania z lepszej aplikacji była zachętą do przejścia na konto premium? Dobrą zmianą jest natomiast oznaczenie playlist. Wcześniej wszystkie odtwarzane były losowo, nowa wersja znosi to ograniczenie w wybranych playlistach. Z kolei listy mogące być odtwarzane wyłącznie losowo zostaną odpowiednio oznaczone.

źródło: The Verge
źródło: The Verge

Firma Spotify zapytana, czy faktycznie zrzuty przedstawiają nową aplikację dla właścicieli darmowych konto, odmówiła komentarza. Aplikację Spotify znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a oraz skierowana na komputery edycja na Windowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)