Spotify dostarczy nowej muzyki na osi czasu. Na taką funkcję czekało wielu użytkowników

Spotify testuje nową funkcję. (depositphotos)
Spotify testuje nową funkcję. (depositphotos)

23.10.2018 13:19, aktual.: 23.10.2018 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy najpopularniejszego serwisu streamingu muzyki nie zamierzają spoczywać na laurach. W końcu konkurencja, z Apple Music na czele, również osiąga wzrost liczby użytkowników. Nic więc dziwnego, że Spotify ciągle wdraża nowe funkcje i eksperymentuje z interfejsem. Wybrani użytkownicy mogą już testować funkcję, która w założeniach ma ułatwić odkrywanie nowej muzyki w serwisie.

What’s New, czyli w polskiej wersji językowej prawdopodobnie Co nowego, dostarczy nowości wydanych przez ulubionych artystów. Owszem, już teraz Spotify potrafi poinformować o nowym albumie, który może nas zainteresować oraz oferuje playlistę Radar premier. Jednakże w przypadku funkcji What’s New będą wyświetlane nowe single i całe albumy na przejrzystej osi czasu. Co więcej, będzie ona regularnie aktualizowana.

Testowana opcja powinna odczuwalnie ułatwić odkrywanie nowości od ulubionych wykonawców. Zwłaszcza, że dostępna od dłuższego czasu funkcja wyświetlania powiadomień o nowych albumach działa dość wybiórczo. Natomiast w What’s New wszystkie nowości będą dostępne w jednym miejscu. Nie przegapimy więc nowych treści, nie będziemy musieli także szukać albumu, jeśli wcześniej odrzuciliśmy powiadomienie o nim.

Jak wspomniałem we wstępie, twórcy Spotify ciągle dodają nowe funkcje i modyfikują interfejs. Warto dodać, że w tym miesiącu osoby korzystające z planu Spotify Premium otrzymały odświeżony wygląd. Serwis zdecydował się na niewielkie zmiany, skupiając się na prostszej nawigacji. W celu zwiększenia intuicyjności podjęto decyzję o zredukowaniu liczby przycisków na dolnej belce, która teraz składa się z przycisków: Home, Wyszukiwanie oraz Biblioteka. Dodatkowo wyniki wyszukiwania mają być teraz bardziej spersonalizowane. Pojawiła się również opcja utworzenia playlisty bazującej na ulubionym artyście.

What’s New With Spotify Premium

Obecnie tylko wybrani użytkownicy mają dostęp do funkcji What’s New. Jednakże niebawem nowość powinna zostać udostępniona wszystkim osobom korzystającym ze Spotify. W Spotify muzyki można słuchać z poziomu przeglądarki internetowej.

Dostępne są także mobilne aplikacje w wersji na Androida i iOS-a. Z aplikacji Spotify można korzystać również na komputerach – Windows i macOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także