Spotify pracuje nad lepszym widokiem samochodowym. Będzie nowy ekran główny

Spotify pracuje nad lepszym widokiem samochodowym. Będzie nowy ekran główny

Spotify dostanie ulepszony widok samochodowy, fot. Getty Images
Spotify dostanie ulepszony widok samochodowy, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
07.09.2020 15:22

Kierowcy wykorzystujący Spotify jako źródło dźwięku w swoim samochodowym radiu, powinni z otwartymi rękoma przyjąć zmiany, jakie przygotowywane są w widoku samochodowym. Chodzi o wprowadzony ponad rok temu uproszczony interfejs stworzony z myślą o kierowcach, który jest automatycznie włączany po wykryciu połączenia z samochodowym zestawem audio. Jak wynika z przecieków na Twitterze, wkrótce pod tym kątem zostanie zaktualizowany także ekran główny Spotify.

Obecnie w Spotify widok samochodowy jest zauważalny w zasadzie tylko na ekranie odtwarzania. Kiedy aplikacja zorientuje się, że jest wykorzystywana w aucie (na podstawie połączenia Bluetooth), interfejs ekranu odtwarzania zmieni się na bardziej przyjazny do obsługi w samochodzie – ikony będą większe, a pokazywane informacje ograniczone do minimum. W ten sposób, kierowca nachylający się do smartfona w uchwycie na szybie, nie musi się bardzo wysilać, by trafić na przykład w przycisk przełączający utwór.

Analiza aplikacji przeprowadzona przez Jane Manchun Wong wskazuje, że wkrótce widok samochodowy w Spotify dotrze także do ekranu głównego aplikacji. Kierowcy zyskają więc możliwość wygodniejszego i bezpieczniejszego przełączania list odtwarzania. Do tego dodatkiem będzie pasek, z poziomu którego będzie można aktywować Asystenta Google i obsługiwać Spotify głosowo.

Kierowcy jeżdżący samochodami wyposażonymi w obsługę Androida Auto lub Apple CarPlay mogą korzystać ze Spotify bezpośrednio z poziomu ekranu systemu infotainment swojego samochodu. Opisywane nowości mają zastosowanie tylko wtedy, gdy smartfon przesyła muzykę do samochodowego radia przez Bluetooth.

Spotify na Windowsa, Androida, iOS-a i inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)