Spotify pracuje nad lepszym widokiem samochodowym. Będzie nowy ekran główny

Spotify pracuje nad lepszym widokiem samochodowym. Będzie nowy ekran główny07.09.2020 15:22
Spotify dostanie ulepszony widok samochodowy, fot. Getty Images
Spotify dostanie ulepszony widok samochodowy, fot. Getty Images

Kierowcy wykorzystujący Spotify jako źródło dźwięku w swoim samochodowym radiu, powinni z otwartymi rękoma przyjąć zmiany, jakie przygotowywane są w widoku samochodowym. Chodzi o wprowadzony ponad rok temu uproszczony interfejs stworzony z myślą o kierowcach, który jest automatycznie włączany po wykryciu połączenia z samochodowym zestawem audio. Jak wynika z przecieków na Twitterze, wkrótce pod tym kątem zostanie zaktualizowany także ekran główny Spotify.

Obecnie w Spotify widok samochodowy jest zauważalny w zasadzie tylko na ekranie odtwarzania. Kiedy aplikacja zorientuje się, że jest wykorzystywana w aucie (na podstawie połączenia Bluetooth), interfejs ekranu odtwarzania zmieni się na bardziej przyjazny do obsługi w samochodzie – ikony będą większe, a pokazywane informacje ograniczone do minimum. W ten sposób, kierowca nachylający się do smartfona w uchwycie na szybie, nie musi się bardzo wysilać, by trafić na przykład w przycisk przełączający utwór.

Analiza aplikacji przeprowadzona przez Jane Manchun Wong wskazuje, że wkrótce widok samochodowy w Spotify dotrze także do ekranu głównego aplikacji. Kierowcy zyskają więc możliwość wygodniejszego i bezpieczniejszego przełączania list odtwarzania. Do tego dodatkiem będzie pasek, z poziomu którego będzie można aktywować Asystenta Google i obsługiwać Spotify głosowo.

Kierowcy jeżdżący samochodami wyposażonymi w obsługę Androida Auto lub Apple CarPlay mogą korzystać ze Spotify bezpośrednio z poziomu ekranu systemu infotainment swojego samochodu. Opisywane nowości mają zastosowanie tylko wtedy, gdy smartfon przesyła muzykę do samochodowego radia przez Bluetooth.

Spotify na Windowsa, Androida, iOS-a i inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)