Sprawdź betę Affinity Publishera. Warto porzucić dla niego Adobe Creative Cloud?

Sprawdź betę Affinity Publishera. Warto porzucić dla niego Adobe Creative Cloud?

Sprawdź betę Affinity Publishera. Warto porzucić dla niego Adobe Creative Cloud?
31.08.2018 12:15, aktualizacja: 31.08.2018 13:06

Seria programów Affinity, zapoczątkowana przez wydanie edytora grafiki Affinity Photo, zyskała nowy element. Affinity Publisher to dobrze rokujący program do składu DTP, mający konkurować bezpośrednio z Adobe InDesign. Możemy już przetestować jego darmową betę.Affinity Publisher jest dostępny dla Windowsa 7, 8, 10 i macOS-a 10.11 i nowszych. Podczas testów na Windowsie i macOS-ie sprawdzał się bardzo dobrze i nie miał żadnych problemów z wydajnością. Affinity Publisher potrafi otwierać pliki PDF, z którymi radzi sobie doskonale i przyzwoicie interpretuje pliki PSD. Poza tym może importować i eksportować różne formaty graficzne i wektorowe. Nie poradzi sobie niestety z INDD, zapisanymi przez Adobe InDesign CC, ani IDML ze starszych wersji, ale to tylko kwestia czasu. Autorzy programu starają się wprowadzić ich obsługę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy tworzeniu dokumentów możemy skorzystać ze wszystkich typowych dla tej branży narzędzi, od ustalenia rozmiaru papieru, jednostki miary i marginesów po profil kolorów dla wydruku. Tworząc dokument można korzystać z pól tekstowych z efektami i bogatymi opcjami formatowania, podstawowych narzędzi do edycji grafiki i kształtów wektorowych (tu do akcji powinien wejść Affinity Photo lub Addinity Designer), tabel przypominających zagnieżdżone arkusze kalkulacyjne, przezroczystości i gradientów. Elementy projektu można układać na warstwach, grupować, ukrywać i stosować do nich typowe efekty warstw. Można również używać narzędzi przyciągania, by ułatwić sobie wyrównywanie elementów, oraz prowadnic.

Betę Affinity Publishera znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa i macOS-a. By pobrać instalator darmowej bety, trzeba założyć konto na stronie producenta.

Publisher będzie integrował się z pozostałymi programami z rodziny i teraz możemy już być pewni, że pakiet Affinity będzie konkurował ze sporą częścią Adobe Creative Cloud możliwościami i ceną. Affinity Photo i Affinity Designer kosztują 239,99 zł i nie wymagają płacenia abonamentu. Cena Publishera będzie zapewne taka sama.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)