Środa na żywo o monopolu, bynajmniej nie osiedlowym

Środa na żywo o monopolu, bynajmniej nie osiedlowym

Środa na żywo o monopolu, bynajmniej nie osiedlowym
Redakcja
15.04.2015 17:26, aktualizacja: 17.04.2015 18:22

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka naszego cotygodniowego programu nadawanego na żywo z redakcji dobrychprogramów, już dzisiaj o 18:00. W tym tygodniu program będzie zdominowany przez Google, a rozmawiać będziemy... o dominacji Google właśnie, ale nie tylko.

Google zostało dzisiaj oficjalnie oskarżone przez Komisję Europejską o nadużywanie dominującej pozycji na rynku i stosowanie niedozwolonych, monopolistycznych praktyk. Firma ma 10 tygodni na ustosunkowanie się do tych zarzutów, ale niemal pewne jest, że dojdzie do procesu antymonopolowego i to najgłośniejszego od lat. Czy słusznie? Czy działania Google faktycznie są szkodliwe, czy może wręcz przeciwnie - pobudziły rynek i konkurentów do bardziej dynamicznego rozwoju i obniżenia cen?

W trakcie 30-minutowego programu porozmawiamy także o planach wprowadzenia płatnego dostępu do materiałów w serwisie YouTube i o tym, co to oznacza dla twórców oraz użytkowników. Zastanowimy się też, dlaczego Chrome 42 nie pozwala na oglądanie nowych odcinków ulubionych seriali w popularnych polskich serwisach VoD (i jak go zmusić, że jednak pozwalał). Google to jednak (jeszcze?) nie cały świat. Skomentujemy też wyciek nowej kompilacji Windows 10, wydanie GTA V na pecety i wieści z frontu na wojnie z robakami typu ransomware, żądającymi okupu za nasze cenne, zaszyfrowane uprzednio dane...

Dzwońcie do nas w trakcie programu i weźcie udział w dyskusji. Nasz login na Skype to dobreprogramypl. Dla odważnych, którzy się dodzwonią przygotowaliśmy tradycyjnie portalowe upominki. Zapraszamy również do wypowiadania się w naszym czacie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)