Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane

Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane
23.06.2015 15:08
Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane
Redakcja
Redakcja

Wspólnie z polskim oddziałem firmy Microsoft zorganizowaliśmy niedawno Akcję Aktualizację, w ramach której szukaliśmy serwerów pracujących pod kontrolą starego systemu Windows Server 2003. Kończy się właśnie wsparcie techniczne dla tego produktu i był to pomysł na małą niespodziankę przy tej okazji.

Zgłaszając stare serwery pisaliście przy okazji, dlaczego Waszym zdaniem to właśnie wskazana przez Was organizacja powinna otrzymać nagrodę w postaci nowego rackowego serwera Dell z linii PowerEdge R220 z dyskami twardymi oraz najnowszym Windows Server 2012 R2.

350138138406184897

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy najciekawsze i okazała się nim firma...

  • FRAC Sp. z o.o., która tak została polecona przez zgłaszającego użytkownika: Windows Server 2003 w kącie stoi, w tych czasach to już nie przystoi. Cały dział IT dwoi się i troi, a serwer swoje fochy stroi. Moc jego słaba, sprzęt już datowy, oj przydałby się mocarz nowy.

Serdecznie gratulujemy, skontaktowaliśmy się już w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie dla upolowanego posiadacza Windows Server 2003 to jedno, ale nie zapomnieliśmy naturalnie także o Was, czyli o polujących! Jeśli w zgłoszeniu podaliście swoje dane, sami również macie szansę otrzymać dodatkową niespodziankę - wysyłka rozpocznie się niebawem, w redakcji rozgrzewamy już taśmy do pakowania paczek. Wybrane osoby otrzymają informację o wysyłce na podanego maila.

Podobnych wierszyków i kreatywnych uzasadnień otrzymaliśmy całą masę - gratulujemy pomysłowości, zaskoczyliście nas swoją inwencją. Otrzymaliśmy setki zgłoszeń i lektura większości z nich była czystą przyjemnością. W ramach drugiego etapu chcielibyśmy wyróżnić też dwie inne firmy z takimi oto uzasadnieniami:

  • **SEVENET S.A. z takim uzasadnieniem: *No dobra. Przyznajemy się z ręką na sercu, że od jakiegoś czasu funkcjonujemy na zasadach „dla klientów wszystko co najnowocześniejsze” – „dla nas samych – to co konieczne, byle chodziło i działało”. Konsekwencje? Bardzo łatwo przewidzieć… Frustracja nas samych (IT-ocwcy) jak i użytkowników końcowych (nasi koledzy i koleżanki z pracy drodzy sercu tak bardzo rzucający znanymi i popularnymi hasłami nienawiści ..na lewo i prawo). Aktualnie posiadamy licencje na Microsoft Windows Small Business Server (SBS) 2003 Standard Edition. Był taki czas i moment sławy, kiedy używaliśmy go jako główny serwer firmy kontroler domeny, poczta (Exchange), portal firmowy (Sharepoint) etc. Serwer został zakupiony w grudniu 2005. Czas na zmiany? Zapewne i zdecydowanie. Zwłaszcza, że my się rozwijamy i mamy dosyć chowania się pod stołami – razem ze starym sprzętem, który - znak czasu !– nie daje już zwyczajnie rady… Dajcie nam możliwość zakrzyknąć: „Dbajmy nie tylko o klienta, ale i o naszym ziomali, z którymi kontaktujemy się na co dzień i o których powinniśmy na co dzień dbać – i ułatwiać im pracę.. tak po prostu i zwyczajnie”. My naprawdę chcemy dla nich jak najlepiej, jak najdogodniej, jak najłatwiej. No i dla siebie.. Ile można słuchać tych maruderów i tłumaczyć?...;) p.s. Niedługo czas na składanie wniosków o podwyżki – zdajecie sobie sprawę jak dobrze będzie wyglądać info o wygranym konkursie w tym zakresie? A My już dobrze wiemy, co z tym sprzętem począć dalej… ?”
  • Mad mobil** z takim uzasadnieniem: Wszystkie znaki na ziemi i niebie Mówią: nasza firma jest w potrzebie! Nowy serwer by się przydał, Nowe dane przechowywał, Tyle informacji i mnóstwo plików, Potrzeba miejsca jest bez liku! Na nowy serwer czeka danych masa, Niech wygrana będzie nasza!*

Wszystkie zgłoszone organizacje otrzymały też możliwość skorzystania z preferencyjnego zakupu systemu Windows Server 2012 R2. Przedstawiciele firmy Microsoft kontaktowali się już ze szczegółami tej oferty, liczymy że okazała się dla Was interesująca.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)