Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane

Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane

Stare serwery z Windows Server 2003 upolowane, nagrody rozdane
Redakcja
23.06.2015 15:08, aktualizacja: 23.06.2015 15:59

Wspólnie z polskim oddziałem firmy Microsoft zorganizowaliśmy niedawno Akcję Aktualizację, w ramach której szukaliśmy serwerów pracujących pod kontrolą starego systemu Windows Server 2003. Kończy się właśnie wsparcie techniczne dla tego produktu i był to pomysł na małą niespodziankę przy tej okazji.

Zgłaszając stare serwery pisaliście przy okazji, dlaczego Waszym zdaniem to właśnie wskazana przez Was organizacja powinna otrzymać nagrodę w postaci nowego rackowego serwera Dell z linii PowerEdge R220 z dyskami twardymi oraz najnowszym Windows Server 2012 R2.

Obraz

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy najciekawsze i okazała się nim firma...

  • FRAC Sp. z o.o., która tak została polecona przez zgłaszającego użytkownika: Windows Server 2003 w kącie stoi, w tych czasach to już nie przystoi. Cały dział IT dwoi się i troi, a serwer swoje fochy stroi. Moc jego słaba, sprzęt już datowy, oj przydałby się mocarz nowy.

Serdecznie gratulujemy, skontaktowaliśmy się już w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie dla upolowanego posiadacza Windows Server 2003 to jedno, ale nie zapomnieliśmy naturalnie także o Was, czyli o polujących! Jeśli w zgłoszeniu podaliście swoje dane, sami również macie szansę otrzymać dodatkową niespodziankę - wysyłka rozpocznie się niebawem, w redakcji rozgrzewamy już taśmy do pakowania paczek. Wybrane osoby otrzymają informację o wysyłce na podanego maila.

Podobnych wierszyków i kreatywnych uzasadnień otrzymaliśmy całą masę - gratulujemy pomysłowości, zaskoczyliście nas swoją inwencją. Otrzymaliśmy setki zgłoszeń i lektura większości z nich była czystą przyjemnością. W ramach drugiego etapu chcielibyśmy wyróżnić też dwie inne firmy z takimi oto uzasadnieniami:

  • **SEVENET S.A. z takim uzasadnieniem: *No dobra. Przyznajemy się z ręką na sercu, że od jakiegoś czasu funkcjonujemy na zasadach „dla klientów wszystko co najnowocześniejsze” – „dla nas samych – to co konieczne, byle chodziło i działało”. Konsekwencje? Bardzo łatwo przewidzieć… Frustracja nas samych (IT-ocwcy) jak i użytkowników końcowych (nasi koledzy i koleżanki z pracy drodzy sercu tak bardzo rzucający znanymi i popularnymi hasłami nienawiści ..na lewo i prawo). Aktualnie posiadamy licencje na Microsoft Windows Small Business Server (SBS) 2003 Standard Edition. Był taki czas i moment sławy, kiedy używaliśmy go jako główny serwer firmy kontroler domeny, poczta (Exchange), portal firmowy (Sharepoint) etc. Serwer został zakupiony w grudniu 2005. Czas na zmiany? Zapewne i zdecydowanie. Zwłaszcza, że my się rozwijamy i mamy dosyć chowania się pod stołami – razem ze starym sprzętem, który - znak czasu !– nie daje już zwyczajnie rady… Dajcie nam możliwość zakrzyknąć: „Dbajmy nie tylko o klienta, ale i o naszym ziomali, z którymi kontaktujemy się na co dzień i o których powinniśmy na co dzień dbać – i ułatwiać im pracę.. tak po prostu i zwyczajnie”. My naprawdę chcemy dla nich jak najlepiej, jak najdogodniej, jak najłatwiej. No i dla siebie.. Ile można słuchać tych maruderów i tłumaczyć?...;) p.s. Niedługo czas na składanie wniosków o podwyżki – zdajecie sobie sprawę jak dobrze będzie wyglądać info o wygranym konkursie w tym zakresie? A My już dobrze wiemy, co z tym sprzętem począć dalej… ?”
  • Mad mobil** z takim uzasadnieniem: Wszystkie znaki na ziemi i niebie Mówią: nasza firma jest w potrzebie! Nowy serwer by się przydał, Nowe dane przechowywał, Tyle informacji i mnóstwo plików, Potrzeba miejsca jest bez liku! Na nowy serwer czeka danych masa, Niech wygrana będzie nasza!*

Wszystkie zgłoszone organizacje otrzymały też możliwość skorzystania z preferencyjnego zakupu systemu Windows Server 2012 R2. Przedstawiciele firmy Microsoft kontaktowali się już ze szczegółami tej oferty, liczymy że okazała się dla Was interesująca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)