Starlight Defense na weekend

Starlight Defense na weekend
Rafał Szramowiat

21.02.2014 17:45

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Starlight Defense - ciekawą grę reprezentującą gatunek tower defense.

Chodzi tutaj o powstrzymanie kolejnych fal wrogów podążających po z góry ustalonej ścieżce, a to poprzez rozstawianie po drodze różnorakiego rodzaju budowli obronnych.

Obraz

W tym przypadku pewien potężny czarodziej musi ratować swoją krainę przed zakusami złowrogich zwierzaków. Oczywiście kluczem do sukcesu jest umiejętne i przemyślane wznoszenie kolejnych wież obronnych. Budynki dysponują odmiennymi właściwościami bojowymi. Jedne rażą wrogów prądem, inne ich zamrażają na chwilę spowalniając, podpalają stopniowo zabierając życie albo trują. Odpowiednio wcześniej na drodze przemarszu nieprzyjaciół warto też postawić umocnienie niszczące pancerz, by łatwiej poradziły sobie z nimi kolejne fortyfikacje.

W każdym z pięciu zakręconych etapów dostajemy 20 punktów życia do obrony. W zależności od ich ilości pozostałej na końcu układu wystawiona zostanie nam odpowiednia ocena. Rzecz jasna po falach zwyczajnych wrogów zdarzają się także te z bossami czyli stworkami znacznie mocniejszymi i trudniejszymi do zlikwidowania.

Należy pamiętać, że każdy zabity wróg to pieniądze, a te trzeba wydawać rozważnie decydując czy zamiast kolejnego budynku nie lepiej usprawnić już istniejący. Poszczególne budowle reprezentują ponadto inne żywioły co pozwala uzyskać ataki łączone. Przykładowo, potraktowany wodnym pociskiem przeciwnik zamieni się w sopel po podmuchu mroźnego wiatru.

Tytuł może nie zachwyca oprawą graficzną, ale za to mocno wciąga dzięki rozmyślnie wprowadzonym do rozgrywki elementom kombinowania.

Grę Starlight Defense można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strategiczne.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)