Steam Link dla Androida już dostępny, pozwala grać na smartfonie w gry z PC

Steam Link dla Androida już dostępny, pozwala grać na smartfonie w gry z PC

Steam Link dla Androida już dostępny, pozwala grać na smartfonie w gry z PC
18.05.2018 13:20

Aplikacja Steam Link, pozwalająca wykorzystać dowolne urządzenie z Androidem jako ekran dla gier ze Steama, już jest dostępna w wersji testowej. Granie w pozycje z PC na małym ekranie to kiepski pomysł, ale jeśli macie pod ręką sprzęt z Android TV, warto spróbować. Wystarczy zainstalować aplikację Steam Link i mieć konto na Steamie z kilkoma grami w bibliotece.

Steam Link do działania wymaga, by smartfon lub telewizor z Android TV i komputer z zainstalowanym klientem Steam znajdowały się w jednej sieci lokalnej, najlepiej połączonej kablowo lub WiFi 5 GHz. Konfigurację zaczynamy od dodania do aplikacji kontrolera Bluetooth lub zapoznania się z gestami dotykowymi do grania (polecam tę pierwszą opcję ;-)).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Steam Controllera, możecie podłączyć go do smartfona lub telewizora przez Bluetooth LE. Umożliwia to najnowszy firmware, który także jest już dostępny.

Użytkowników Steam Controllera przywitał dziś taki komunikat
Użytkowników Steam Controllera przywitał dziś taki komunikat

Wystarczy zaktualizować oprogramowanie kontrolera, a następnie sparować go ze smartfonem według instrukcji w aplikacji (parowanie Bluetooth uruchamiamy włączając kontroler z wciśniętym „Y”, a nie przytrzymując „Y” po włączeniu, jak informuje instrukcja). Dongiel do kontrolera można bezpiecznie odłączyć, nie będzie chwilowo potrzebny. Podobnie przebiega parowanie z innymi kontrolerami Bluetooth.

Kolejnym krokiem jest podłączenie się do komputera z uruchomionym Steamem. Aplikacja sama przetestuje połączenie i odnajdzie komputer, nam pozostaje wpisanie 4-cyfrowego kodu z aplikacji na desktopie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ekran widoczny po sparowaniu aplikacji z desktopowym klientem pokazuje podstawowe informacje i ustawienia. Można tam wybrać jakość obrazu i sparować inny komputer. Dla popularnych modeli smartfonów aplikacja sama wyznaczy dopuszczalne obciążenie. Po wybraniu przycisku „Rozpocznij grę” Steam Link uruchomi na desktopie Steam w trybie Big Picture, przystosowanym do obsługi kontrolerem.

Obraz

Niestety Steam Link ma kilka wad. Podczas prób grania miałam problemy z wieszającym się Steam Controllerem. Ponadto obraz z gry będzie widoczny na ekranie komputera, więc pewnie trzeba będzie wyłączać monitor, by nie rozpraszał. Jeśli ktoś będzie miał ochotę skorzystać z komputera w czasie gry przez Steam Link, na Androidzie zobaczymy to, co widać na ekranie, a nie swoją grę – jest to pewna niedogodność.

Niemniej jednak warto spróbować. Betę Steam Link i klienta Steam znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Najlepiej wypróbować ją na telewizorze z Android TV, ale tablet też się sprawdzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)