Stosujesz tryb incognito w Chrome? Prosty dodatek sam włączy go w odpowiedniej chwili

Stosujesz tryb incognito w Chrome? Prosty dodatek sam włączy go w odpowiedniej chwili
Oskar Ziomek

29.06.2018 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby korzystające na co dzień z trybu incognito w Google Chrome powinien zainteresować dodatek, który sam zadba o to, by włączyć ten tryb w odpowiednim momencie. Jeśli użytkownik konsekwentnie odwiedza dany serwis wyłącznie w trybie prywatnym, aby nie zapisywać historii oraz ciasteczek, dzięki prostemu rozszerzeniu może ten proces zautomatyzować. Wówczas wybrane strony będą automatycznie uruchamiane w nowym oknie przeglądarki w trybie incognito, nawet jeśli ich adres zostanie wpisany w standardowym oknie Chrome'a.

W tym przypadku mowa jest o rozszerzeniu Hidden: Auto-Incognito Filter – dodatku, który nie wymaga praktycznie żadnej konfiguracji, jest niewielki i po prostu działa. Po zainstalowaniu jego obecność zaznaczana jest ikoną na pasku przeglądarki. Wystarczy na niej kliknąć, aby wyświetlić (domyślnie pustą) listę adresów, które mają być zawsze uruchamiane wyłącznie w trybie incognito.

  • Strony, które będą wyświetlane w trybie incognito widoczne są na niewielkiej liście.
  • Dodane strony można stąd oczywiście w każdej chwili usunąć.
[1/2] Strony, które będą wyświetlane w trybie incognito widoczne są na niewielkiej liście.

W niewielkim okienku istnieje możliwość dodania do listy kolejnych adresów. Warto zaznaczyć, że dodawać tu można nie tylko główne strony dużych serwisów, ale także konkretne podstrony – wówczas tryb incognito zostanie uruchomiony tylko w ich przypadkach. Prosty przykład: dodając do listy stron adres facebook.com/messages sprawimy, że od tego momentu w trybie incognito zawsze uruchamiany będzie Messenger, ale nie będzie to miało wpływu na samego Facebooka dostępnego pod adresem facebook.com.

Warto także zaznaczyć, że dodatek ma otwarte źródła, a kod znajduje się na GitHubie. Rozszerzenie Hidden: Auto-Incognito Filter można już pobierać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)