WindowsArchiwumProgramy archiwalneSuperMemo

SuperMemo98 9.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SuperMemo 98 to bezpłatna wersja świetnego programu przeznaczonego do przyswajania wiedzy, szczególnie dobrze sprawdzającego się we wspomaganiu nauki języków (słówek i zwrotów). Metoda zastosowana w programie została opracowana przez dwóch polskich naukowców z Akademii Medycznej w Poznaniu (dr Piotra Woźniaka i dr Edwarda Gorzelańczyka), jej implementacją zajął się fizyk Janusz Muratowski. SuperMemo rozwijane jest od przeszło 20 lat jako projekt komercyjny jednak starsze wersje udostępniane są bezpłatnie. Mimo, że program ma już swoje lata nadal może być nadzwyczaj przydatny, tym bardziej że metoda nauki w nim wykorzystywana uznawana jest za niezwykle skuteczną. Sam program jest niejako podstawą nauczania, do nauki niezbędne są bazy wykorzystywane podczas nauczania.

Program działa w trzech trybach (początkujący, uproszczony, profesjonalny), tryby podstawowe "beginner" i "basic" przeznaczone są dla początkujących użytkowników, natomiast professional umożliwia dokładną kontrolę procesu dydaktycznego. Uwaga 1. Do pobrania udostępniany najnowszą, bezpłatną wersję SuperMemo 98 "uwolnioną" w 2005 roku. 2. Bazy niezbędne do nauki można tworzyć zarówno samemu jak również pobrać z sieci (dostępne są zarówno płatne jak również tworzone amatorsko), można dotrzeć zarówno do zasobów związanych z nauką języków jak również związanych z szeregiem innych dziedzin. 3. Należy pamiętać, że bazy są "zgodne w dół" tzn. można korzystać jedynie z baz dla wykorzystywanej wersji jak również stworzonych dla wersji starszych. 4. Jedną z kolekcji baz dla wersji 98 znaleźć można pod adresem akson.sgh.waw.pl

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
ProducentSuperMemo
Liczba pobrań36 778
Data aktualizacji12 paź 2007
Rozmiar pliku1.03 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)