Surface Pro nie ma USB-C, więc Microsoft będzie sprzedawał przejściówkę

Strona głównaSurface Pro nie ma USB-C, więc Microsoft będzie sprzedawał przejściówkę
23.05.2017 18:28
Surface Pro nie ma USB-C, więc Microsoft będzie sprzedawał przejściówkę
Jan Mentel
Jan Mentel
bDYsFxnW

Microsoft konsekwentnie unika stosowania gniazd USB typu C w Surface'ach, co udowodnił także podczas dzisiejszej premiery Surface’a Pro w Szanghaju. Nowa hybryda także nie jest wyposażona w to złącze. Microsoft planuje jednak wprowadzić na rynek przejściówkę.

bDYsFxnp

Nie można powiedzieć, aby Microsoft szczególnie przekonująco argumentował swoją niechęć do USB typu C. Oficjalnie ma to podyktowane dobrem i wygodą użytkownika. Nie trzeba szczególnej przenikliwości, by wiedzieć, że pod tym płaszczykiem ukryte są ograniczenia konstrukcyjne. Teraz z kolei Panos Panay z Microsoftu obraca tę sytuację w żart:

Jeśli lubisz USB typu C, to oznacza, że kochasz przejściówki (...) Możesz oczekiwać, że jest to przejściówka jak każda inna. Jeśli chcesz naładować urządzenie ładowarką typu C, możesz to zrobić. Jeśli chcesz przesyłać dane w jedną bądź drugą stronę, możesz to zrobić.

Nowa przejściówka może być traktowana jako rozwiązanie kompromisowe, szczególnie dla tych, którzy tak bardzo czekają na USB typu C w urządzeniach Microsoftu. Urządzenie pojawi się na rynku na pewno w tym roku, jednak nie jest jasne i ile będzie kosztowała.

bDYsFxnr

Nasuwa się stwierdzenie, że Microsoft w tym przypadku wyraźnie kopiuje styl Apple'a. Po akcesoriach Microsoftu możemy także oczekiwać cen zbliżonych do odpowiedników z jabłkiem. Za adapter Mini DisplayPort–HDMI Microsoftu trzeba zapłacić 189 złotych. Zasilacz do Surface'a Pro to już wydatek rzędu 389 złotych.

Udostępnij:
bDYsFxon