Szukasz programu do kodowania filmów 4K? Nowy HandBrake już jest

Szukasz programu do kodowania filmów 4K? Nowy HandBrake już jest09.04.2018 11:12
Szukasz programu do kodowania filmów 4K? Nowy HandBrake już jest

HandBrake, świetny otwarty program do transkodowania mediów, został wydany w wersji 1.1. To spory skok zwłaszcza od strony wizualnej, ucieszą się też osoby oglądające i montujące materiały 4K oraz korzystające z Vimeo i YouTube'a.

HandBrake 1.1 wprowadza sporo nowych ustawień predefiniowanych. Autorzy skupili się głównie na coraz popularniejszych filmach w rozdzielczości 4K, znajdziemy więc ustawienia kodowania dla różnych urządzeń zdolnych wyświetlić obraz 4K – sprzęt firmy Apple, Chromecast, Fire TV i Roku. Pozostałe presety dla YouTube'a i Vimeo zostały ulepszone, możemy także skorzystać z ustawień dla YouTube'a 4K. Znajdziemy tu też ustawienia dla materiałów, które zostaną poddane dalszej obróbce.

350244997360281537

Nie da się nie zauważyć nowości w interfejsie użytkownika. Główne okno wygląda inaczej niż w poprzedniej wersji, na przyciskach znajdziemy nowe ikonki, a całość dobrze wygląda na ekranach HiDPI. Karta z podsumowaniem informacji o planowanym kodowaniu także została zmieniona.

„Pod maską” z kolei znajdziemy między innymi poprawione wsparcie dla QuickSync Video Intela, w tym po raz pierwszy możemy z tego rozwiązania skorzystać na Linuksie. Na procesorach Kaby Lake i nowszych można korzystać z 10-bitowego kodowania H.265/HEVC, enkodery x265 10- i 12-bitwe są dostępne domyślnie, bez potrzeby instalacji zewnętrznych bibliotek. Z kolei na DirectX3D 11 można do kodowania wykorzystać zestawy wielu kart graficznych. Przy kodowaniu materiałów z urządzeń mobilnych można wykorzystać ustawienia orientacji, podane przez flagę Auto-rotation.

HandBrake jest programem otwartym i wieloplatformowym. W naszej bazie programów znajdziecie wydania dla Windowsa i macOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)