Szybkie ładowanie mocą 125 W. Oppo zdradzi szczegóły 15 lipca

Szybkie ładowanie mocą 125 W. Oppo zdradzi szczegóły 15 lipca13.07.2020 15:08
Oppo uchyla rąbek tajemnicy – opowie o szybkim ładowaniu, fot. Pixabay
Oppo uchyla rąbek tajemnicy – opowie o szybkim ładowaniu, fot. Pixabay

Oppo przymierza się do zaprezentowania kolejnej wyjątkowo szybkiej metody ładowania smartfonów. Tym razem proces ma bazować na ładowaniu mocą aż 125 W. Dla porównania, w ubiegłym roku Oppo prezentował 65-watowe ładowanie Super VOOC 2.0, które pozwalało naładować do pełna smartfon z akumulatorem 4000 mAh zaledwie w 30 minut.

Ładowanie mocą 125 W umożliwiłoby więc ładowanie takiego samego urządzenia do pełna w nieco ponad kwadrans. Szczegóły nie są na razie znane, ale mamy je poznać już na dniach, bo 15 lipca. Obecnie dysponujemy tylko krótkim teaserem opublikowanym na Twitterze. Zakładając podobne podejście, jak przy poprzedniej tego typo prezentacji, Oppo zapewne od razu zapowie, kiedy nowa technologia trafi do konkretnego, nowego smartfona.

Chociaż ładowanie z taką prędkością brzmi imponująco, nie należy zapominać, że ma zauważalny wpływ na żywotność akumulatora. Serwis Android Authority przytacza tu przykład modelu Oppo Reno Ace 2, który obsługuje wspomniane ładowanie mocą 65 W.

Jak okazało się w czasie testów, po 800 cyklach ładowania akumulator oferuje 91 proc. pierwotnej pojemności. Zakładając jedno takie ładowanie dziennie, to wynik po 2 latach i niespełna 3 miesiącach korzystania ze smartfona – mając na uwadze korzyści, trudno uznać go za zły.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)