Taki będzie Gmail z Material Design? Pojawią się także nowe funkcje

Taki będzie Gmail z Material Design? Pojawią się także nowe funkcje

Taki będzie Gmail z Material Design? Pojawią się także nowe funkcje
26.09.2017 15:07

Material Design, język wzornictwa Google, dość sprawnie trafił do Androida i mobilnych aplikacji. Wciąż jednak nie pojawił się w wybranych usługach dostępnym z poziomu przeglądarki i co ciekawe, dotyczy to popularnych produktów Google. Prace nad odświeżeniem Kalendarza Google mają już jednak być w toku, a jak wskazują nowe doniesienia, niebawem Gmail pojawi się w nowej odsłonie.

Podczas NEXT Live EMEA 2017 G Suite, firma przedstawiła m.in. nowości jakie trafią do wybranych usług i produktów. To właśnie wówczas pojawiła się przybliżona data wprowadzenia Material Design do Kalendarza Google. Wersja dostępna z poziomu przeglądarki ma otrzymać nowy interfejs w czwartym kwartale tego roku.

To jednak nie jedyna nowość. Oglądając zapis relacji z NEXT Live EMEA 2017 G Suite, podczas omawiania mobilnej aplikacji Gmaila, zauważymy, że około 32 minuty firma Google pokazała nowy interfejs webowego Gmaila. Wyraźnie widać, że nowy wygląd został stworzony w oparciu o wytyczne Material Design. Interfejs stał się nieznacznie prostszy i bardziej przejrzysty.

Pojawiły się również informacje o funkcjach, które najpewniej trafią wraz Material Design do Gmaila. Wprowadzone mogą zostać inteligentne odpowiedzi, inteligentne grupy (najpewniej wzorowane na Google Inbox) oraz opcje związane z odłożonymi wiadomościami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)