TapPath dla Androida – klikaj i otwieraj linki w różnych aplikacjach

TapPath dla Androida – klikaj i otwieraj linki w różnych aplikacjach

TapPath dla Androida – klikaj i otwieraj linki w różnych aplikacjach
Redakcja
18.08.2014 11:49, aktualizacja: 18.08.2014 12:25

Poziom rozbudowania mobilnych systemów operacyjnych można rozpatrywać w różnych kategoriach. Z jednej strony, nadal nie pozwalają na uruchamianie tak zaawansowanego oprogramowania jak desktopowe odpowiedniki, z drugiej natomiast, liczba funkcji może przytłaczać. Jest tak np. z domyślnymi aplikacjami na Androidzie – klikamy link, a tu okienko pytające o wybranie jednego z wielu zainstalowanych na smartfonie programów, które mogłyby się nim zająć. Czy nie da się prościej? Da się. Wszystko za sprawą kolejnej aplikacji Chrisa Lacy’ego.

Introducing TapPath for Android

Dlaczego piszemy „kolejnej”? Już raz na łamach portalu prezentowaliśmy pewną aplikację tego dewelopera, a była nim coraz popularniejsza, nietypowa przeglądarka Link Bubble. Pozwala ona na uruchamianie witryn internetowych i ich ładowanie w tle, w bąbelkach znanych z czatu Facebook Messenger. Link Bubble udostępnia nam nową metodę przeglądania i prezentacji treści, dzisiaj mamy natomiast coś innego, niemniej równie ciekawego. Dzięki jego najnowszej aplikacji TapPath możliwe jest korzystanie z linków zawartych w sposób podobny do używania dodatkowych przycisków w myszce: choć domyślnie kliknięcie je otwiera, dzięki tej aplikacji użytkownik może skonfigurować akcje po jednokrotnym, dwukrotnym i trzykrotnym szybkim naciśnięciu na link, powodując wywołanie zupełnie innej akcji niż domyślna.

Aplikacja TapPath jest nad wyraz prosta i nie udostępnia wielu ustawień. Ekran główny przedstawia trzy pola odpowiedzialne za efekt naciśnięcia linku, odpowiednio jednokrotnego, dwukrotnego i trzykrotnego. Użytkownik każdemu z tych zachowań może przypisać zupełnie inne akcje np. pojedyncze naciśnięcie odnośnika otworzy przeglądarkę Chrome, dwukrotne prześle go do klienta poczty, a trzykrotne spowoduje uruchomienie systemowego mechanizmu udostępniania. Aby cały mechanizm działał, TapPath musi być w systemie ustawiony jako domyślna przeglądarka. Aplikacja daje taką możliwość, dodatkowo pozwala na wypróbowanie akcji na przykładzie strony głównej wyszukiwarki Google.

Ustawienia TapPath ograniczają się do określenia czasu na następne kliknięcie: poprzez regulację tej wartości, użytkownik steruje „czułością” aplikacji na naciskanie w odnośniki. Im krótszy, tym użytkownik szybciej będzie musiał wykonać następny gest. Aplikacja jest płatna (obecnie kosztuje 2,99 zł) i nie oferuje interfejsu w języku polskim, niemniej dzięki jej prostocie nie powinno stanowić to problemu dla większości użytkowników. TapPath do działania wymaga Androida w wersji 4.0 lub nowszej. Aplikację znajdziecie już w bazie oprogramowania mobilnego naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)