TCL chce pokazać telewizor QD‑OLED. Spodziewana premiera na targach IFA 2021

TCL chce pokazać w przyszłym roku telewizor QD-QLED, fot. Pixabay
TCL chce pokazać w przyszłym roku telewizor QD-QLED, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

14.09.2020 22:03, aktual.: 15.09.2020 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma TCL prawdopodobnie już w 2021 roku pokaże swój pierwszy telewizor QD-OLED, który przy okazji ma szansę być pierwszym odbiornikiem tego rodzaju na świecie. Quantum Dot OLED ma być wykonany z użyciem druku 3D i metody IJP, która odznacza się wysoką rozdzielczością. Pierwsze informacje na ten temat udało się uzyskać serwisowi Display Daily.

Jak podano w publikacji, informacje o planach TCL udało się uzyskać wprost od Marka Maciejewskiego, szefa rozwoju produktów TCL w Europie. W rozmowie telefonicznej podczas targów IFA 2020 miał potwierdzić, że TCL może pokazać telewizor QD-OLED na targach IFA 2021 oraz że prototypy są dostępne już teraz. Niewykluczone przy tym, że w przyszłym roku telewizory Quantum Dot OLED zaprezentują także inni producenci.

Jednym z dostawców paneli dla TCL miałaby zostać japońska firma JOLED. Z innych źródeł wiadomo, że Samsung Display wyprodukował prototypy swoich paneli QD-OLED i dostarczył je między innymi firmie Sony i Panasonic jeszcze w sierpniu. O ewentualnej współpracy z TCL nic nie wiadomo, ale wydaje się to prawdopodobne, a przynajmniej możliwe. TCL na razie nie mówi o innych dostawcach poza JOLED.

Co ciekawe, jak wynikało wówczas z komentarza osoby znającej rynek, gdyby Samsung Electronics zdecydował się wykorzystać panele Samsung Display w swoich telewizorach, takie modele miałyby trafić na rynek najszybciej w 2022 roku. Jeśli więc TCL rzeczywiście zaprezentuje swoje telewizory QD-OLED jeszcze w 2021 roku i szybko wprowadzi je do sklepów, może wygrać wyścig, przynajmniej z Samsungiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)