Telefon w T-Mobile doładujesz bitcoinami

Telefon w T-Mobile doładujesz bitcoinami

Telefon w T-Mobile doładujesz bitcoinami
18.02.2015 11:32, aktualizacja: 18.02.2015 12:35

Bitcoiny można kupić w Żabce, ale na co je wydać? Można kupić grę w cdp.pl, burgera na ul. Emilii Plater w Warszawie, a od dziś można nimi zapłacić także za doładowania w sieci T-Mobile. Ten operator jako pierwszy w Polsce będzie honorował cyfrową walutę.

T-Mobile rozpoczął na polskim rynku współpracę z operatorem płatności InPay, obsługującym transakcje w bitcoinach. InPay przyjął na siebie ryzyko wynikające z kursu bitcoina, dzięki czemu T-Mobile zawsze otrzyma odpowiednią należność w złotówkach. Na razie jest to eksperyment, mający zbadać popularność płatności cyfrową walutą. Czy przerodzi się w dłuższą współpracę, przekonamy się za trzy miesiące.

Obraz

Opracowane wspólnie rozwiązanie pozwala szybko kupić doładowanie w T-Mobile na kartę oraz w Heyah za pomocą kilku dotknięć ekranu, bez podawania żadnych danych i przepisywania długich kodów z wydruków, choć zupełnie bez kodów się nie obejdzie. Operator gwarantuje, że cały proces zajmie mniej niż pół minuty. Co więcej, osoby które zdecydują się na kupowanie doładowań w ten sposób otrzymają 20% wartości doładowania gratis przez pierwsze trzy miesiące.

Aby skorzystać z usługi, należy odwiedzić stronę InPay.pl/doladowanie. Płatność należy przesłać z posiadanego już bitcoinowego portfela, na przykład skanując kod QR z ekranu komputera. W celu doładowania telefonu zakupionym kodem należy wpisać na klawiaturze wybierania numeru telefonu sekwencję 111KOD# i potwierdzić odpowiednikiem zielonej słuchawki. Można też za pomocą aplikacji skanera kodów kreskowych (na urządzenia Android lub iOS ) zeskanować kod USSD wyświetlony przy zakupionym kodzie.

Najtańsze doładowanie o wartości 5 złotych kosztuje 0.00573667 bitcoina. Według dzisiejszego kursu na BitBay bitcoin kosztuje 890 złotych, więc doładowanie kosztuje o 10,5 grosza za dużo.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)