Telenowela o LTE: Polaczek interpeluje. UOKiK wiedział, że tak będzie

Telenowela o LTE: Polaczek interpeluje. UOKiK wiedział, że tak będzie

14.09.2015 16:02

Były minister transportu i poseł z ramienia PiS Jerzy Polaczek wystąpił do MAiC z interpelacją w sprawie zmian w rozporządzeniu dotyczącym aukcji częstotliwości pod LTE. Przy okazji poseł zadał resortowi trzy bardzo ważne pytania, na które także i my chcielibyśmy znać odpowiedź:

  • Czy MAiC analizowało potencjalne ryzyka i skutki dla budżetu państwa wynikające ze zmiany zasad przeprowadzenia aukcji w trakcie trwania postępowania?
  • Czy MAiC rozważa rezygnację ze zmiany wspomnianego rozporządzenia, szczególnie uwzględniając liczne zastrzeżenia merytoryczne i prawne oraz wątpliwości związane ze zgodnością postulowanych zmian z Konstytucją RP?
  • Czy w kontekście postulowanych przez MAiC zmian w przepisach dotyczących przeprowadzania aukcji na częstotliwości nie należałoby doprowadzić do unieważnienia trwającego postępowania na rezerwację 19 częstotliwości i ogłoszenia nowej aukcji już na nowych zasadach, eliminując w ten sposób ryzyko ewentualnego zaskarżenia wyników postępowania i potencjalnych roszczeń względem Skarbu Państwa ze strony oferentów?

Swoje zdanie w tej sprawie przedstawił także UOKiK, choć prawdę mówiąc trudno doszukać się w nim jednoznacznej opinii na temat proponowanych przez MAiC zmian. Stanowisko przypomina raczej list, w którym Urząd przypomina, że to wszystko przewidział i od początku nie popierał takiej formuły rozdzielania częstotliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)