Classic Start Classic Start 4.3.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pob​ierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Classic Start to bezpłatne narzędzie, którego głównym zadaniem jest przywrócenie klasycznego menu Start w systemie Windows 8 i Windows 10. Program jest prosty w obsłudze i zajmuje mało miejsca na dysku twardym.

Classic Start jest następcą programu Classic Shell, który został porzucony przez twórcę. Został on jednak oddany w ręce społeczności, która wydała fork o nazwie Classic Start. Classic Start nie przynosi dużych zmian, nowy autor skupił się na usunięciu błędów i dostosowaniu narzędzia do nowszych wydań Windowsa 10.

Program pozwala skorzystać z trzech głównych schematów menu Start: styl klasyczny, styl klasyczny z dwoma kolumnami lub styl Windows 7. Można również zastąpić podstawową grafikę menu Start. W sekcji Customize Menu Start można wybrać, które elementy mają być wyświetlane, a które mają zostać ukryte. Program zawiera także bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają m.in na ustawienie zachowania po kliknięciu lewym przyciskiem myszy czy rozmiar ikon i tekstu.

Po zainstalowaniu, program zastępuje oryginalne menu Start. Działa równie sprawnie, ale oferuje więcej opcji personalizacji. Nie jest dostępny w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przywraca pasek startu
Brak Polskiej wersji jezykowej
ocena użytkownika
24.10.2018 14:56 • Recenzja do wersji 4.4.109

Obowiązkowa pozycja dla każdego posiadacza "skrzywdzonego" Windowsa. Dla osób które wolą wersję .w języku PL polecam Classic Shell 4.3.1