Classic Start Classic Start 4.3.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Classic Start to bezpłatne narzędzie, którego głównym zadaniem jest przywrócenie klasycznego menu Start w systemie Windows 8 i Windows 10. Program jest prosty w obsłudze i zajmuje mało miejsca na dysku twardym.

Classic Start jest następcą programu Classic Shell, który został porzucony przez twórcę. Został on jednak oddany w ręce społeczności, która wydała fork o nazwie Classic Start. Classic Start nie przynosi dużych zmian, nowy autor skupił się na usunięciu błędów i dostosowaniu narzędzia do nowszych wydań Windowsa 10.

Program pozwala skorzystać z trzech głównych schematów menu Start: styl klasyczny, styl klasyczny z dwoma kolumnami lub styl Windows 7. Można również zastąpić podstawową grafikę menu Start. W sekcji Customize Menu Start można wybrać, które elementy mają być wyświetlane, a które mają zostać ukryte. Program zawiera także bardziej zaawansowane opcje, które pozwalają m.in na ustawienie zachowania po kliknięciu lewym przyciskiem myszy czy rozmiar ikon i tekstu.

Po zainstalowaniu, program zastępuje oryginalne menu Start. Działa równie sprawnie, ale oferuje więcej opcji personalizacji. Nie jest dostępny w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przywraca pasek startu
Brak Polskiej wersji jezykowej
ocena użytkownika

Obowiązkowa pozycja dla każdego posiadacza "skrzywdzonego" Windowsa. Dla osób które wolą wersję .w języku PL polecam Classic Shell 4.3.1

24.10.2018 14:56 | Recenzja do wersji 4.4.109