Testowy Tor Browser dla Androida już dostępny. Anonimowość gwarantowana

Testowy Tor Browser dla Androida już dostępny. Anonimowość gwarantowana

Testowy Tor Browser dla Androida już dostępny. Anonimowość gwarantowana
10.09.2018 12:57

Na Androidzie można już skorzystać z testowej wersji nowej przeglądarki Tor Browser, która pozwala połączyć się z siecią Tor. Rozwijaniem przeglądarki zajmuje się organizacja The Tor Project, stojąca za zdecentralizowaną siecią.

Wydanie przeglądarki dla Androida zbiegło się w czasie z kilkoma innymi wydarzeniami. Tor Project udostępnił także nowe wersje Tor Browser dla desktopów i nowe wydanie systemu Tails. Organizacja Gurdian Project ogłosiła zaś, że kończy rozwijanie swojej przeglądarki mobilnej z dostępem do sieci Tor – Orfox. Docelowo Orfoxa zastąpi Tor Browser.

Póki co, Tor Browser dla Androida niewiele różni się od każdej innej przeglądarki. Przede wszystkim wersja alfa wymaga do działania obecności proxy Orbot, które zapewnia łączność z węzłami Tora i w całości przejmuje odpowiedzialność za obsługę protokołu onion. Docelowo te narzędzia będą wbudowane w Tor Browser, by nie trzeba było instalować dodatkowych aplikacji. Po instalacji zauważymy, że Tor Browser ma też ikonkę Orfoxa, z którym dzieli część kodu. Podstawą przeglądarki jest mobilny Firefox z rozszerzeniami NoScript i HTTPS Everywhere, domyślną wyszukiwarką jest oczywiście DuckDuckGo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przeglądarka Tor Browser dla Androida została wyposażona także w mechanizmy zapobiegające śledzeniu. Strony są izolowane, by utrudnić im wymianę danych, ciasteczka są usuwane natychmiast po zakończeniu przeglądania, a fingerprinting nie będzie skuteczny, ponieważ przeglądarka „pokazuje” wszystkich użytkowników identycznie. W przeglądarce nie da się też zrobić zrzutu ekranu, korzystając z systemowego skrótu. Korzystanie z sieci Tor zapewnia nam ponadto anonimowość, bezpieczeństwo i praktycznie uniemożliwia podsłuchiwanie transmisji. Ponadto mamy dostęp do typowych funkcji przeglądarki, jak menedżer pobierania, lista zakładek, ekran powitalny ze skrótami do stron i tym podobne.

Tor Browser for Android znajdziecie w naszej bazie aplikacji. To wersja alfa, więc możemy spodziewać się problemów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)