Orbot: Proxy with Tor Orbot: Proxy with Tor 16.3.3-rc-1-tor-0.4.3.6

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Orbot: Proxy with Tor to aplikacja open source'owa, za pomocą której smartfon lub tablet z Androidem będzie się łączył z internetem za pośrednictwem sieci Tor. Program pozwala szybko i wygodnie nawiązać połączenie, dzięki któremu skorzystają nie tylko bardziej zaawansowani użytkownicy, ale też osoby nie posiadające głębszej wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu wystarczy ją uruchomić, a program sam zajmie się resztą. Jej twórcy rekomendują korzystanie z przeglądarki internetowej Orfox: Tor Browser, którą można szybko uruchomić za pośrednictwem aplikacji Orbot i od razu zacząć bezpieczne przeglądanie internetu. Użytkownicy o nieco bardziej zaawansowanej wiedzy mogą też skorzystać z opcji połączenia przez mostek, co pozwoli ominąć ewentualne blokady w dostępie do sieci Tor stawiane np. przez dostawcę mobilnego internetu. Dostępne są też m.in. opcje, które pozwalają wybrać z listy zainstalowanych programów takie aplikacje, które mają łączyć się z internetem poprzez Tora. Można też wybrać takie rozwiązanie, które uruchamia program Orbot wraz z włączeniem smartfonu lub tabletu.

Program Orbot: Proxy with Tor powstał w ramach The Guardian Project. To inicjatywa promująca bezpieczne korzystanie z internetu, z naciskiem na ochronę prywatności użytkowników. W ramach projektu powstały też inne aplikacje, ich pełną listę znajdziecie tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!