r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Orbot: Proxy with Tor

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Orbot: Proxy with Tor to aplikacja open source'owa, za pomocą której smartfon lub tablet z Androidem będzie się łączył z internetem za pośrednictwem sieci Tor. Program pozwala szybko i wygodnie nawiązać połączenie, dzięki któremu skorzystają nie tylko bardziej zaawansowani użytkownicy, ale też osoby nie posiadające głębszej wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu wystarczy ją uruchomić, a program sam zajmie się resztą. Jej twórcy rekomendują korzystanie z przeglądarki internetowej Orfox: Tor Browser, którą można szybko uruchomić za pośrednictwem aplikacji Orbot i od razu zacząć bezpieczne przeglądanie internetu. Użytkownicy o nieco bardziej zaawansowanej wiedzy mogą też skorzystać z opcji połączenia przez mostek, co pozwoli ominąć ewentualne blokady w dostępie do sieci Tor stawiane np. przez dostawcę mobilnego internetu. Dostępne są też m.in. opcje, które pozwalają wybrać z listy zainstalowanych programów takie aplikacje, które mają łączyć się z internetem poprzez Tora. Można też wybrać takie rozwiązanie, które uruchamia program Orbot wraz z włączeniem smartfonu lub tabletu.

r   e   k   l   a   m   a

Program Orbot: Proxy with Tor powstał w ramach The Guardian Project. To inicjatywa promująca bezpieczne korzystanie z internetu, z naciskiem na ochronę prywatności użytkowników. W ramach projektu powstały też inne aplikacje, ich pełną listę znajdziecie tutaj.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rozmowy niekontrolowane: jak bezpiecznie i prywatnie korzystać ze smartfonu?

55
BEZPIECZEŃSTWO 21.01.2016 | Adam Golański

Słynny pisarz Philip K. Dick napisał w latach siedemdziesiątych zaskakująco prorocze słowa: przyjdzie taki czas, gdy kiedy nie będzie się już mówiło „oni mnie podsłuchują przez telefon”. Będzie się mówiło „mój telefon mnie podsłuchuje”. Dzisiaj w erze smartfonów można powiedzieć, że ku uciesze wielkiego biznesu, cyberprzestępców jak i organów ścigania wizja ta się spełnia na naszych oczach. Naszym zdaniem sytuacja nie jest jednak beznadziejna. Choć powszechnie używane smartfony nie są urządzeniami, które gwarantowałyby bezpieczeństwo i prywatność, to można je w dużym stopniu uodpornić na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.