MacOSProgramowanieEdytory dla programistówTextMate
TextMate ikona

TextMate2.0.6

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

TextMate to prawdopodobnie najlepszy edytor tekstu dla programistów, jaki można zainstalować na systemie OS X. Program pozwala wygodnie pracować z kodem źródłowym w niemal dowolnym języku.

TextMate w założeniach łączy to, co najlepsze ze świata Apple'a i systemów uniksowych, dzięki czemu jest elegancki, wygodny, a przy tym praktyczny i bardzo elastyczny. Choć nie jest to pełne środowisko programistyczne, dzięki możliwości stosowania makr, zarządzania projektem i analizy kodu zapewnia możliwości, których nie powstydzi się profesjonalne IDE.

TextMate wyróżnia się przede wszystkim możliwością dostosowania wyświetlania kodu do własnych potrzeb, łącznie z preferencjami zawijania linii i szerokością wcięć. Do dyspozycji mamy tu kilkadziesiąt pakietów gramatyk dla różnych języków znaczników, skryptowych i programowania. Bloki kodu można zwijać, by oszczędzić miejsce na ekranie.

TextMate pozwala uruchamiać skrypty powłoki bezpośrednio w edytorze, daje dostęp do systemu wyrażeń regularnych i pozwala przeszukiwać i zamieniać słowa w całym projekcie. Do kontroli wersji można wykorzystać Subversion, Darcs, Perforce i SVK.

Użytkownicy systemu OS X 10.7 i nowszych powinni skorzystać z wersji 2.0 programu. Mimo że jest jeszcze oznaczona jako „beta”, jest dostatecznie stabilna i lepiej wykorzysta nowości w systemie. Betę TextMate można pobrać za darmo, ale komercyjne wykorzystanie programu wymaga kupienia licencji.

Wersja stabilna TextMate działa przez 30 dni, po tym czasie należy podać klucz licencyjny.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań352
Data aktualizacji13 sty 2020
Rozmiar pliku13.30 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (shareware)
TextMate ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)