The Office w Slacku? Przerobili 201 odcinków serialu na czat grupowy

The Office w Slacku? Przerobili 201 odcinków serialu na czat grupowy

Gwiazdy serialu The Office, fot. NBC
Gwiazdy serialu The Office, fot. NBC
13.05.2020 16:15, aktualizacja: 19.05.2020 10:17

Slack jest bardzo wszechstronną i popularną aplikacją do współpracy zespołowej i wideokonferencji w wielu branżach. Firma MSCHF wpadła na pomysł, aby za pomocą ulubionej aplikacji biurowej... odgrywać na nowo odcinki serialu Biuro (oryg. The Office.

Co z tego wyszło? Teatr telewizji (internetu?), ale taki na żywo i na miarę XXI wieku. Na Slacku można oglądać, jak awatary postaci granych przez Steve'a Carella, Johna Krasinskiego, Mindy Kalling i innych odtwarzają każdą linijkę ze znanych skeczy i gagów na żywo.

Aby oglądać wszystkie odtworzone w ten sposób 201 odcinków serialu należy wejść na dedykowaną stronę firmy MSCHF lub pobrać aplikację. Są one odgrywane codziennie w czasie rzeczywistym, a wstęp wymaga zarejestrowania się na kanał MSCHF na Slacku.

Co ciekawe, w ten sposób możemy na wypowiedzi postaci z serialu reagować emoji. Niekiedy również cyfrowe wersje naszych ulubieńców używają GIF-ów zamiast słowa mówionego. To spore wyzwanie pociąć i skoordynować w ten sposób tyle odcinków w taki sposób.

Przykładowy odcinek serialu  The Office na Slacku, fot. MSCHF
Przykładowy odcinek serialu The Office na Slacku, fot. MSCHF

Warto podkreślić, że aby uzyskać pełen obraz całego odcinka trzeba przechadzać się po różnych kanałach odpowiadających różnym pomieszczeniom tytułowego biura. Dlatego też doświadczanie serialu The Office w ten sposób może zająć więcej czasu niż jego oglądanie – nawet 2/3 tygodnie na jeden odcinek!

Co ciekawe, sama obsada serialu wpadła na pomysł, aby połączyć The Office i nowe technologie. Aktorzy z inicjatywy Johna Krasinskiego odegrali za pomocą aplikacji Zoom sceny oświadczyn Jima (Krasinski) i Pam. Całość można zobaczyć na YouTube.

Na końcu trzeba zaznaczyć, że projekt powstawał jeszcze przed nastaniem pandemii, ale tak jakoś wyszło, że pojawił się akurat w idealnym momencie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)