TheoTown na weekend – klasyczny symulator miasta wraca na Androida

Strona głównaTheoTown na weekend – klasyczny symulator miasta wraca na Androida
07.11.2015 07:08
TheoTown na weekend – klasyczny symulator miasta wraca na Androida

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy TheoTown – projekt przeznaczony dla wszystkich miłośników SimCity 2000.

Zarówno rozgrywka jak i retro grafika nawiązują do stylu tej kultowej produkcji. Choć sama gra pozostaje jeszcze w fazie alpha, to już teraz oferuje dobrą zabawę. Tytuł przeznaczony jest na urządzenia mobilne z systemem Android.

350154515267479489

Rozpoczynamy tradycyjnie od wczytania tworzonego miasta, bądź też od budowy nowego. W kreatorze określamy jeden z trzech rozmiarów mapy, nazwę, poziom trudności oraz losowo generujemy teren dostępny również w formie podglądu na minimapie. Teraz możemy przystąpić do zabawy.

TheoTown garściami czerpie z SimCity 2000. To od budowy pierwszych osiedli mieszkalnych, dróg, elektrowni i wież ciśnień rozpoczynamy tworzenie naszego miasta. Budowle podzielono na kilka różnych kategorii. Każda z nich poza ceną posiada też swój koszt utrzymania. Nowi gracze nie uświadczą tu niestety poradnika i będą zmuszeni poświecić trochę czasu na zapoznanie się z wszystkimi zależnościami, ale za to zwolennicy serii nie powinni mieć żadnych problemów z odnalezieniem się w grze.

Ważnym aspektem w tego typu grach jest także sterowanie. Nie jest ono idealne, ale autor wprowadził wiele usprawnień, by nawet na mniejszych ekranach grało się komfortowo. Czasem bez dodatkowego przybliżenia ciężko będzie dodać obiekt, więc pamiętajmy, że to również będzie wymagało wprawy.

TheoTown pozostaje póki co projektem darmowym. Aktualnie znajduje się on w fazie alpha lecz w trakcie gry nie natknęliśmy się na poważniejsze uchybienia uniemożliwiające bądź też utrudniające rozgrywkę.

Grę TheoTown można pobrać w działe:

Programy (dla Android) -> Gry.

Zapraszamy do zabawy, a jeśli chcecie pograć w TheoTown na PC, to polecamy skorzystać z emulatora Androida.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
P.U.S.H. na weekend
P.U.S.H. na weekend
Rafał Szramowiat
Aquarius na weekend
Aquarius na weekend
Rafał Szramowiat
Monokrome na weekend
Monokrome na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (10)