Tryb nocny w Anki

Anki, to program do efektywnego, szybkiego i łatwego przyswajania wiedzy. W wersji dla komputerów z systemem Windows posiada jasny wygląd. Jeżeli jesteś jednakowoż zwolennikiem ciemniejszego wyglądu - może zainteresować Cię dodatek do programu, aktywujący w nim tzw. "Night Mode" ("Tryb Nocny").

Dodatek (tzw. "wtyczkę") instaluje się banalnie prosto. W oknie programu Anki wystarczy wybrać z menu "Narzędzia" opcję "Dodatki" - i dalej: "Przeglądaj i zainstaluj...". W polu "Kod" wystarczy wkleić ten oto ciąg cyfr:

1496166067


oraz potwierdzić przyciskiem "OK". Po chwili ujrzymy komunikat informujący Nas o pobraniu dodatku z sukcesem oraz o potrzebie ponownego uruchomienia Ankiego. Kiedy to uczynimy, w oknie programu ujrzymy dodatkowe menu - "View" - wybierzmy je, a następnie "Night Mode" i "Enable Night Mode" (warto powtórzyć operację i wybrać również "Enable in dialogs"). Naszym oczom powinno ukazać się okno Ankiego już w ciemnej szacie.

Nie jest to jednak najciemniejszy możliwy wariant, możemy ustawić Sobie inne kolory wedle preferencji - korzystając z tego samego menu i opcji "Set background color" (kolor tła) oraz "Set text color" (kolor tekstu).

Więcej wtyczek dla Ankiego tutaj (strona anglojęzyczna): https://ankiweb.net/shared/addons/