TikTok musi się dostosować. W przeciwnym razie zniknie z UE

TikTok musi się dostosować. W przeciwnym razie zniknie z UE

TikTok może zniknąć z Unii Europejskiej
TikTok może zniknąć z Unii Europejskiej
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Konrad Siwik
21.01.2023 13:46

TikTokowi grozi zniknięcie z Europy. Thierry Breton europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług jest zaniepokojony tym, jak łatwo można natknąć się w serwisie na "szkodliwe, a czasem nawet zagrażające życiu treści". W związku z tym postawił warunki dyrektorowi generalnemu platformy. Ten musi się dostosować – w przeciwnym razie TikTok zostanie zakazany w Unii Europejskiej.

Chińskiej firmie z branży mediów społecznościowych może grozić zakaz działalności w Unii Europejskiej, jeśli do września nie zwiększy wysiłków na rzecz dostosowania się do unijnego prawa – donosi agencja Reuters. Europejski komisarz Thierry Breton w czwartek odbył wideorozmowę w tej sprawie z dyrektorem generalnym TikToka.

"Wraz z młodszymi odbiorcami przychodzi większa odpowiedzialność. Niedopuszczalne jest, że za pozornie zabawnymi i nieszkodliwymi funkcjami, dostęp do szkodliwych, a czasem nawet zagrażających życiu treści zajmuje użytkownikom sekundy" – powiedział Breton.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TikTok musi się dostosować do unijnego prawa

TikTok musi dostosować swoją działalność do unijnej ustawy o usługach cyfrowych (DSA) na długo przed upływem terminu 1 września – wynika z zapisu ich rozmowy. "Nie zawahamy się przyjąć pełnego zakresu sankcji w celu ochrony naszych obywateli, jeśli audyty nie wykażą pełnej zgodności" – powiedział Breton.

Shou Zi Chew dyrektor generalny TikToka przekazał w odpowiedzi, że jest zaangażowany w DSA, a także przedstawił swoje wysiłki w celu przestrzegania innych przepisów UE, takich jak zasady ochrony danych RODO i kodeks postępowania w zakresie dezinformacji. Breton odbił piłeczkę, tłumacząc, że oczekuje jak najszybszego zademonstrowania nie tylko wysiłków, ale i wyników.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)