Tim Cook: z iPhone'ów korzysta już ponad miliard ludzi na świecie

Tim Cook: z iPhone'ów korzysta już ponad miliard ludzi na świecie

/fot. GettyImages
/fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
29.01.2021 18:55

Za każdym razem, gdy Apple wprowadza nowy model iPhone, analitycy stwierdzają, że spora część właścicieli egzemplarza z poprzedniej serii chętnie wymienia telefon na nowy model. Poprzednie urządzenia sprzedają osobom prywatnym i tak na rynku robi się sporo iPhone'ów.

W ciągu ostatnich kilku lat, skoki technologiczne w iPhone'ach nie są już tak gigantyczne jak wcześniej. Smartfon sprzed 3-4 lat nadal jest wystarczający dla wielu użytkowników, a niektórzy korzystają nawet ze starszych modeli. Analitycy zauważają, że trend corocznej wymiany spada, a jednocześnie na rynku znajduje się coraz więcej urządzeń.

Aktualnie sprawa przybrała bardzo interesujący kształt, bowiem nie tylko wielu klientów zakupiło iPhone'a 12, ale też wiele osób odkupuje starsze, używane modele. Wygląda na to, że obecnie smartfony Apple są najpopularniejsze w historii. Firma ujawniła, że liczba aktualnie wykorzystywanych urządzeń na świecie przekroczyła już 1 miliard egzemplarzy.

"Nasza baza aktywnie używanych iPhone'ów osiągnęła nowy rekord wszechczasów i przekroczyła obecnie 1 miliard urządzeń, dzięki wyjątkowej lojalności naszych klientów i sile naszego ekosystemu. W rzeczywistości ostatnie badanie konsumentów przeprowadzone przez 451 Research w Stanach Zjednoczonych wskazuje, że poziom zadowolenia klientów iPhone'a z rodziny iPhone 12 wynosi 98 proc." – powiedział CEO Apple, Tim Cook.

Jednakże firma nie ujawnia już dokładnych danych o sprzedaży swoich iPhone'ów. W grudniu Tim Cook stwierdził, że sprzedaż w ostatnim kwartale wzrosła o 17 proc., a w użyciu znajduje się 1,65 miliarda urządzeń marki Apple. Wzrost aktywnych iPhone'ów na rynku globalnym nie następuje zbyt dynamicznie, bowiem 2 lata temu korzystało z nich 900 milionów ludzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)