Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie. Wyprzedził Netflix i Youtube

Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie. Wyprzedził Netflix i Youtube
Karolina Modzelewska

12.10.2019 19:45, aktual.: 13.10.2019 00:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje randkowe cieszą się niesłabnącą popularnością, ale bank po raz kolejny rozbija Tinder. Wyniki pokazują, że znane i lubiane "match'e" są niezwykle intratnym biznesem.

Firma badawcza Sensor Tower przygotowała raport, w którym przedstawia najbardziej dochodowe aplikacje. Ku zaskoczeniu wielu, pierwsze miejsce należy do Tindera.

Jest to znana i lubiana aplikacja randkowa, pozwalająca na poznawanie ludzi znajdujących się w okolicy i za pomocą "match'y" dodawanie ich do grona znajomych. Wielu z użytkowników wykorzystuje Tindera do szukania swojej drugiej połówki.

Tinder: Wersja Gold

Tinder, określany jako mobilny portal randkowy jest dostępny na systemy operacyjne iOS oraz Android. Korzysta z niego ponad 50 mln osób. Jego podstawowa wersja jest darmowa, ale za dostęp do wersji Tinder Gold należy zapłacić. Ceny (stan na 12.10) wyglądają w następujący sposób:

1 miesiąc – 59,99 zł 6 miesięcy – 214,99 zł 12 miesięcy 339,99 zł

Tinder zarabia również na reklamach, które pojawiają się w trakcie przeglądania profili kolejnych osób. Warto zaznaczyć, że zakup wersji Tinder Gold daje możliwość ich wyłączenia. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z opcji podglądu osób, które polubiły ich profile, szukania par na całym świecie, ponownych wyborów, dodatkowych darmowych Superlajków i wielu innych "udogodnień".

Netflix i Youtube za Tinderem

Na drugim miejscu pod względem dochodowości znajduje się Netflix, a na trzecim Youtube. Za podium znalazły się natomiast: QIYI i Tencent Video, Pandora, Google One, LINE Manga i Line oraz Youku.

Wydajemy coraz więcej na aplikacje

Z raportu Sensor Tower wynika, że w trzecim kwartale 2019 roku wydatki na aplikacje wzrosły o 22,9% proc. w stosunku do roku ubiegłego. Ich wartość osiągnęła aż 21,9 mld dolarów, a to nie jest jeszcze ostateczny wynik. Taki skok może być wynikiem coraz większej ilości smartfonów, a także lepszych osiągów mobilnego internetu.

Większość ze wspomnianej kwoty została wygenerowana za sprawą sprzedaży aplikacji w AppStore. Google Play to około 35 proc. wytworzonego dochodu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)