To będzie hit: klawiatura Gboard pozwala na nagrywanie animowanych GIF‑ów

To będzie hit: klawiatura Gboard pozwala na nagrywanie animowanych GIF-ów

23.01.2018 15:31, aktual.: 23.01.2018 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gboard, czyli klawiatura Google początkowo zadebiutowała na iOS, a dopiero później otrzymali ją użytkownicy Androida. Wraz z ostatnią aktualizacją, ponownie priorytet otrzymali posiadacze urządzeń z nagryzionym jabłkiem. Za pomocą nowego przycisku, mogą oni teraz tworzyć własne GIF-y dzięki nagrywaniu przednią kamerką, a następnie wklejać animację w dowolne miejsce, np. do komunikatora.

Funkcja była dostępna już wcześniej, ale była ukryta za przyciskiem emoji. W zaktualizowanej iOS-owej klawiaturze Gboard nad wirtualnymi klawiszami pojawił się nowy przycisk. Reprezentowany jest on przez ikonkę aparatu ze znakiem nieskończoności. To właśnie on daje dostęp do nowej funkcji, a skorzystanie z niej jest naprawdę proste. Dostępne są dwa tryby – pierwszy to 3-sekundowy klip, który zostanie zapętlony, drugi umożliwia nagranie minutowego materiału, który zostanie przyspieszony.

Obecnie tworzenie własnych GIF-ów z selfie dostępne jest wyłącznie na iOS – klawiaturę w najnowszej odsłonie znajdziecie w naszej bazie. Użytkownicy klawiatury Google w wersji na Androida muszą uzbroić się w cierpliwość. Funkcja powinna trafić do nich w jednej z najbliższych aktualizacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także