Tor Browser 8.5 wydany. To pierwsza stabilna wersja dla Androida

Tor Browser 8.5 wydany. To pierwsza stabilna wersja dla Androida

Tor Browser 8.5 wydany z lepszymi zabezpieczeniami, także dla Androida
Tor Browser 8.5 wydany z lepszymi zabezpieczeniami, także dla Androida
22.05.2019 18:51

Tor Browser to najłatwiejszy sposób, by dostać się do ukrytych zasobów darknetu. Przeglądarka bazuje na kodzie Firefoxa, z którego usunięta została cała telemetria i inne zbędne elementy. Ich miejsce zajęły wtyczki gwarantujące bezpieczeństwo i możliwość połączenia się z siecią Tor.

Przeglądarka została wydana w wersji 8.5 dzień po tym, jak Mozilla wydała Firefoxa 67 i nową wersję Firefoxa ESR (z przedłużonym wsparciem). To na jej podstawie został zbudowany nowy Tor Browser.

Nowości w Tor Browser

W desktopowej wersji przeglądarki nie ma większych zmian, które zobaczylibyśmy gołym okiem. Przycisk z cebulką, pozwalający kontrolować połączenie z siecią Tor, został przeniesiony na prawą stronę paska adresu. Obok niego znajduje się przycisk pomagający ustawiać stopień zabezpieczeń.

Ustawienia bezpieczeństwa w Tor Browser
Ustawienia bezpieczeństwa w Tor Browser

Nowa wersja wprowadza te same nowości w przeglądaniu stron, co Firefox ESR, a także poprawia błędy, w tym dwa krytyczne. Ponadto Tor Browser korzysta z nowej wersji rozszerzeń HTTPS Everywhere (to 2019.5.6.1) i Torbutton (2.1.8).

Pierwszy stabilny Tor Browser dla Androida

Tor Browser 8.5 to także pierwsze stabilne wydanie dla Androida (testy trwały od września 2018 roku). Autorzy obiecują, że na urządzeniach mobilnych Tor Browser zapewnia te same zabezpieczenia, co na desktopach, mimo różnic między platformami. Twórcy przeglądarki zadbali o to, by nie było możliwe zastosowanie proxy podczas korzystania z przeglądarki i by w użyciu była izolacja stron, zapobiegająca śledzeniu. Działa też większość mechanizmów zabezpieczających przed fingerprintingiem. Aplikacja nie pozwala na blokowanie zrzutów ekranu.

Darknetową przeglądarkę dla Androida można ściągnąć z Google Play, ale pojawi się także w innych sklepach z aplikacjami. Pierwszy dostanie ją F-Droid – sklep zawierający tylko wolne oprogramowanie i działający bez logowania.

Tor Browser 8.5 znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa, macOS-a i Androida, jest też dostępny dla Linuxa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)