r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

F-Droid 1.0

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

F-Droid to aplikacja-sklep, zawierająca jedynie otwarte, wolne oprogramowanie (FLOSS), które szanuje prawa użytkowników.

Galeria programu

W przejrzystym interfejsie przedstawiona jest podzielona na kategorię listę oprogramowania mobilnego, po zapoznaniu się z opisem można jednym dotknięciem rozpocząć proces instalacji. Przebiega on przez systemowy instalator Androida – F-Droid nie ma normalnie uprawnień niezbędnych do samodzielnego instalowania i aktualizowania oprogramowania.

By takie uprawnienia uzyskać, należy zainstalować dodatkową usługę, ale możliwe to jest tylko na urządzeniach z rootem i zainstalowanym narzędziem Recovery, takim jak TWRP.

Nawet jednak bez takiej usługi, F-Droid szybko aktualizuje swój indeks i informuje o tym, co powinniśmy samodzielnie zaktualizować.

Co ciekawe, sklep pozwala na udostępnianie aplikacji ludziom w pobliżu, nie mającym Internetu – pliki w funkcji „Blisko” przesyłane są przez Bluetootha lub Wi-Fi.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

F-Droid 1.0: nowe oblicze i nowe możliwości wolnego sklepu z aplikacjami na Androida

32
OPROGRAMOWANIE 20.10.2017 | Adam Golański (eimi)

Przedstawiając w zeszłym roku przegląd niezależnych sklepów z aplikacjami na Androida, na poczesnym miejscu umieściliśmy w nim sklep F-Droid, dający dostęp wyłącznie do oprogramowania wolnego, z otwartym kodem źródłowym. Teraz aplikacja sklepowa została zaktualizowana do wersji 1.0, sygnalizując, że główne cele twórców tego projektu zostały spełnione. Z numeracją oprogramowania bywa różnie – 1.0 wcale nie oznacza, że oto mamy do czynienia z pierwszą wersją stabilną. Poprzednie wersje, oznaczane jako 0.102, 0.103, nigdy nie miały w nazwie określenia alfa czy beta, niemniej jednak nie były też…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.