Total Commander 8 z dużą liczbą poprawek

Total Commander 8 z dużą liczbą poprawek

23.05.2012 23:00

Wydana została nowa, oznaczona symbolem 8, wersja kultowego menedżera plików Total Commander.

Total Commander to program opierający się na filozofii znanej z Nortona Commandera, również dwa okienka, te same skróty klawiszowe czyli najwyższy poziom wygody w operacjach na plikach i folderach. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w tego typu programach, Total Commander oferuje m.in. dostęp do wielu systemów plików (FAT32, NTFS, PocketPC dla palmtopów), wbudowanego klienta FTP/FXP, rozbudowaną obsługę plików skompresowanych (kilkanaście formatów), podgląd dokumentów HTML, grupowe zmiany nazw katalogów i wiele innych...

Wydanie finalne poprzedzone zostało udostępnieniem aż 25 publicznych edycji testowych (beta) oraz 3 wersji kandydujących. W każdej z nich pojawiało się wiele nowości, głównie niwelujących błędy i niedociągnięcia zgłaszane autorowi przez społeczność użytkowników. Większość z nich to drobne poprawki, które może nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale znacząco przyczyniają się do poprawy komfortu pracy z programem. Wśród zmian znalazły się takie, które m.in. naprawiają problem z błędnym wyświetlaniem długich linii podczas porównywania zawartości, przerywaniem przez użytkownika operacji wyszukiwania na serwerze FTP, zajmującym dużo czasu usuwaniem wskazanych danych, przenoszeniem do kosza pustych katalogów, a także wypakowywaniem zawartości wielowoluminowych archiwów oraz wiele innych usterek, których szczegółową listę znaleźć można w udostępnionym changelogu.

Najnowsza wersja Total Commandera dostępna jest do pobrania z naszego portalu w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Menedżery plików. Warto zauważyć, że wraz z wydaniem 8 autor udostępnił edycję 64-bitową oraz instalator integrujący w sobie 32- i 64-bitową wersje programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)