TrekStor IoT: Windows 10 trafi na smartwatche

TrekStor IoT: Windows 10 trafi na smartwatche

TrekStor IoT: Windows 10 trafi na smartwatche
Oskar Ziomek
24.04.2017 10:51, aktualizacja: 24.04.2017 11:50

Microsoft idzie na całość, jeśli chodzi o szerzenie zastosowań systemu Windows 10. Nie tak dawno przypominaliśmy o możliwości instalacji jego wersji dla urządzeń Internetu Rzeczy,a już teraz pojawiają się informacje o kolejnym urządzeniu, które będzie ją wykorzystywać. Mowa o smartwtachu TrekStor IoT budowanym przez Trekstora, jednak nie byle jakim, bo stworzonym do działalności biznesowych, nie zaś jako gadżet dla Kowalskiego.

Na urządzeniu zainstalowany zostanie wspomniany Windows 10 IoT Core, pozwalający na uruchamianie aplikacji uniwersalnych. Zegarek połączony będzie z chmurą Microsoft Azure i będzie można nim zarządzać podobnie, jak każdym innym urządzeniem z Windowsem. Pojawi się także obsługa API Usług Poznawczych.

Obraz

Zadaniem TrekStora IoT nie będzie wprowadzanie zamętu na powoli zapominanym już dziś rynku konsumenckich, gadżeciarskich smartzegarków. To urządzenie będzie miało ułatwić pracę – wszędzie tam, gdzie dotychczas wykorzystywane były inne, mniej wygodne urządzenia przenośne. Microsoft wspomina między innymi o zarządzaniu inwentarzem, obsłudze pacjenta w opiece zdrowotnej czy automatyce przemysłowej w produkcji.

Zegarek ma być wyposażony w ekran o przekątnej 1,54 cala, który przykryty zostanie szkłem Gorilla Glass 3 generacji. Na pokładzie znajdziemy moduły WiFi oraz Bluetooth. Producent mówi również o dużej pamięci i baterii, jednak na tę chwilę brak jest dodatkowych szczegółów.

TrekStor IoT to urządzenie, które na rynku pojawi się dopiero za pewien czas – Microsoft poinformował na swoim blogu, że więcej informacji na jego temat będzie dostępnych dopiero za kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)